Nobeli preemia laureaat Luc Montagnier: Koroonaviirus loodi laboris

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. mai 2020 kell 14:27Foto: Stephane de Sakutin/AFP

Väljaanne The Yucatan Times vahendab Prantsuse viroloogi ja Nobeli preemia laureaadi Luc Montagnieri sõnavõttu, et SARS-CoV-2 viirus on loodud laboris, n-ö sisestades HIV-1 viiruse geenid koroonaviirusesse. “Oleme jõudnud järeldusele, et see viirus on loodud,” ütles teadlane intervjuus Prantsuse kanalile CNews.

 

2008. aastal sai Montagnier Nobeli meditsiinipreemia teadusuuringute eest, mis viisid HIV-i avastamiseni, Montagnieri sõnul sisestasid “molekulaarbioloogid” HI-viiruse DNA-järjestused koroonaviirusesse osana oma tööst, et leida vaktsiini AIDS-ile.

“Viirusega on manipuleeritud: vähemalt osaga sellest, mitte kõigega. On üks mudel, see on klassikaline viirus, mis pärineb peamiselt nahkhiirtelt, kuid millele on lisatud HIV järjestusi. Igal juhul pole see loomulik. See on spetsialistide, molekulaarbioloogide töö. Väga hoolikas töö. Mis eesmärgil? Ma ei tea. Üks hüpotees on, et nad tahtsid luua AIDS-i vaktsiini,” sõnas Montagnier.

Oma teooria toetuseks viitas Montagnier New Delhis asuva India Tehnoloogiainstituudi teadlaste rühma uuringule, milles avastati, et SARS-CoV-2 järjestuses ja HIV-1 valgus on “jäljendamatu sarnasus”, millel on “praktiliselt olematu võimalus kokkusattumuseks”. Autorid avaldasid uuringu veebisaidil, kus teadlased jagavad käimasolevaid analüüse, ootamata ekspertiisi, kuid võtsid selle hiljem tagasi.

Montagnier ennustas ka viiruse peatset kadumist, sest väidetavalt kunstlik päritolu nõrgestaks seda.

“Loodusega võib midagi ette võtta, aga kui teed kunstliku konstruktsiooni, siis tõenäoliselt see ellu ei jää. Loodus armastab harmoonilisi asju; see, mis on võõras, nagu näiteks mõnest teisest viirusest pärit viirus, ei ole hästi talutav. Teadlase jaoks on viiruse osad, millesse HIV sisestati, kiiresti muteeruvad, põhjustades selle enesehävitamise.”

“Näeme ka seda, et USA lääneosas, Seattle’is, on järjestused hävitatud, praktiliselt olematud. Nii et kui koroonaviiruse patogeenne jõud on seotud nende järjestuste sisestamisega, võime arvata, et see kaob iseenesest,” ütles ta.

Montagnier lisas, et teda ei kõiguta kriitika, sest ta on juba nii kõrges vanuses ning lisaks ka Nobeli preemia võitja, et tema võib endale lubada vabalt töötamist: “Mind ei saa survestada!”

 

Teadusringkonnad on seadnud Montagnieri teooriad kahtluse alla

Montagnier on ka varem teinud vastuolulisi avaldusi. Alates 2010. aastast hakkas kuulus viroloog levitama teooriaid, mille tema kolleegid on seadnud kahtluse alla, näiteks autismi oletatav mikroobne päritolu, sh algatas ta ristisõja vaktsiinide vastu. Tema vastu aga loodi 2017. aastal petitsioon, millele kirjutasid alla sadakond arsti, kes nimetasid Montagnieri avaldusi “ohtlikuteks”.

Pärast intervjuud lükkasid Prantsuse eksperdid taas Montagnieri uusima teooria ümber.

COVID-19 pandeemia osas Prantsusmaa valitsust nõustanud immunoloog ja teadusnõukogu juht Jean-Francois Delfraissy ütles intervjuus Prantsusmaa telekanalile BFM, et hüpotees, et viirus loodi laboris, kõlas nagu “visioon vandenõust, mis pole seotud reaalteadusega. Kõik teadusringkondades nõustuvad, et COVID-19 on koroonaviirus. Koroonaviiruseid on erinevaid, sa

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt