Aivar Haller: Teadlik ettevõtja teab, mida elult tahab

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. juuni 2019 kell 9:24Tallinnas 12. juunil juhtide arengukonverentsi korraldav Aivar Haller ütles Kesk-Eesti Tre Raadio saates “Head uudised“, et teadlik ettevõtja teab, mida elult tahab.

 

“Pole vahet, kas ta on ettevõtja või lihtne töötaja. Kui me räägime teadlikkusest, siis esimene asi on ikkagi see, et ma saan aru, kes mina olen ja mida oma elult tahan. Kui need kaks küsimust on vastatud, siis edasi saame suhelda teadliku inimesega.

Eestimaal on päris palju ettevõtjaid, kes on pannud elu parimad aastad ettevõtete ülesehitamise alla, teeninud päris korralikud kasumid ja tahaks anda perele veel rohkem aega ja taha elus veel midagi muud. Nad püüdlevad välja vanast mustrist,“ sõnas ta.

“Ma tahaksin siis selle ettevõtjana teada, mis toimub praegu minu ettevõttes ja mida ma peaks tegema enne, kui julgen siit välja astuda,“ lisas Haller.

Bliss konverentsikeskuses toimuv juhtidele ja ettevõtjatele suunatud seminar Ettevõtte Loomuliku Areng on uue põlvkonna tööriist, mis aitab mõista ettevõttet kui tervikut ning probleemide ja kriiside kujunemise loogikat ettevõttes.

Seminarile on mõtet tulla kui otsid vastust alljärgnevatele küsimustele:

 • Kuidas leida tänases suures segadikus ja vastandumises kõigile osapooltele kasulikke lahendusi?
 • Kuidas paremini mõista oma ettevõttest lähtuvalt inimeste ja ühiskonnaga seonduvaid probleeme?
 • Kuidas kiiresti muutuvas ärimaailmas pikaajalisi plaane teha?
 • Kuidas vastandlikud pinged arenguimpulsiks muundada?
 • Kuidas leida soodne hetk pikaajalist edu tagava otsuse tegemiseks?
 • Kuidas muuta väärtuse kujunemise protsess ettevõttes kõigile nähtavaks ja innustavaks?
 • Kuidas kasutada kriise oma meeskonnaga kvalitatiivselt uuele tasemele tõusmiseks?

Eesti ettevõtlust ei vii edasi halastamatu konkurents, vaid koostöö, usaldus ja kogukondlikus:

 • Eesti ettevõtluse arengu eeldus on kvalitatiivne muutus inimsuhetes.
 • Kindlaim kaitse igale rahvale on mõistev, austav ja kokkuhoidev ühiskond.
 • Vastandumise asemel õpime andestama ning ühiseid väärtusi leidma ja hoidma.
 • Seame uueks eesmärgiks koostöö ja inimese arengu, mitte kasumi iga hinna eest.

 

Arenguseminari kõnelejad:Tiit Urva, kes algselt õppis Tartu Ülikoolis majandusküberneetikat ja hiljem ärijuhtimise magistriks. On olnud EBSis ettevõtluse lektor ja mõned aastad osalenud seal doktorantuuris. Töökogemused on olnud erinevates ettevõtetes ja organisatsioonides juhtimisega seotud rollides. Tosin aastat on olnud seotud alustavate ettevõtjate nõustamise ja koolitamisega Tartu Teaduspargi Inkubatsioonikeskuses.

Alates aastast 2006 käivitas konsultatsiooniettevõtte Arengukulg OÜ, mille kaudu tutvustab Euroopa eesrindlike juhtimis- ja arengukontseptsioone. Kirjastas F. Glasl ja B. Lievegoedi raamatu “Ettevõtte dünaamiline areng“ ja kohandas Eesti oludesse organisatsiooniarengu koolitusi, mis põhinevad Glasli ja Lievegoedi ettevõtte arengufaaside mudelist lähtuval diagnostikal. Kasutab organisatsioonide muutuste juhtimisel orgaanilist arenguprotsesside metoodikat.

Lepingulise õppejõuna õpetab Tartu Ülikooli Narva kolledžis ettevõtlusega seotud õppeaineid sh muutuste juhtimist. Aastal 2015 osales esimese eetilise Hea Koostöö HLÜ käivitamisprotsessis ja on täna selle juhatuse liige. Ettevalmistamisel on Rudolf Steineri loengute põhjal eesti keeles väljaantav raamat “Uue majandusteaduse ülesanded“.

Aivar Haller on pühendanud pikemad perioodid oma elust spordile, teatrile, ettevõtlusele ja haridusinnovatsioonile. Kolmekümne aasta jooksul olnud mentoriks paljudele tippsportlastele ja -juhtidele. Põhjalikult õppinud erinevaid organisatsiooni arenguteooriaid ja neid ka edukalt ellu rakendanud. Aidanud üles ehitada terve hulga ettevõtteid ja organisatsioone ning toetanud nende jõudmist ühiskonnas tähelepanu väärivate tulemusteni. Osaleb aktiivselt mitmete valitsuskomisjonide ja ekspertkogude töös. Euroopa Lastevanemate Liidu juhatuse liige ja haridusvaldkonna asepresident. Tema tegemistest võib lähemalt lugeda https://www.haller.ee/blogi/minu-cv/.

Muide Aivar Haller pidas 9 aastat tagasi ka Eesti esimese TEDx kõne, saad seda kuulata/vaadata siin:

 

Kuula raadiosaatet Aivar Halleriga siin: TRE

Uuri lisaks: Arenguseminar juhtidele FB, Ettevõtte Loomulik Areng (ELA)

Foto: erakogu

 

Toimetas Monika Kuzmina / GoodNewsKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt