Raamatusoovitus: Robin Sharma aitab mõista, mis on elus kõige tähtsam

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. aprill 2019 kell 21:35Paljud on ilmselt juba lugenud menukirjanik Robin Sharma raamatuid, millest kuulsaim on “Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari“. Üleilmselt tuntud autor ja särav kõneleja esineb tänavu ka Eesti publikule − 5. novembril Edu Akadeemia ja JCI maailmakonverentside poolt korraldataval seminaril. Siinkohal väike ülevaade Sharma karjäärist ja tema raamatutest.

 

Õigusteaduste magister Robin Sharma on maailma hinnatumaid asjatundjaid juhtimise, enese-juhtimise ja tipptasemel tulemuslikkuse saavutamise alal. Ta on mitme rahvusvahelise menuraamatu autor ja juhib ka tunnustatud koolitusfirmat Sharma Leadership International.

Sharma mõtteid on innukalt omaks võtnud kuulsad tegevjuhid, juhtivad ettevõtjad, rokistaarid ja kroonitud pead, samuti paljud Fortune 500 ettevõtted. Tema raamatuid on müüdud üle viie miljoni eksemplari kuuekümne viiel maal ja seitsmekümne viies keeles. Tema fännide hulgas – kellega ta armastab suhelda Facebooki ja Twitteri kaudu – on filmitähti, kirjanikke, kroonitud päid ja inimesi kõikvõimalikelt elualadelt. Sharma on hinnatud esineja, kes reisib maailmas palju ja töötab selliste klientidega nagu Nike, General Electric, FedEz, IBM, Coca-Cola, Yale’i ülikool ja noorte presidentide organisatsioon.

“Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari on lugu tippjurist Julian Mantle’ist, kelle tasakaalutu elustiil viib ta peaaegu saatusliku infarktini rahvast täis kohtusaalis. Kehalise kokkuvarisemisega kaasnev hingeline kriis sunnib teda oma olukorda ausalt hindama ja otsima vastuseid elu põhiküsimustele. Õnne ja eneseteostuse otsinguil asub ta erakordsele rännakule iidse kultuuriga maale. Ta leiab eest võimsa õpetuse, mis päästab valla vaimu-, keha- ja hingejõu ning suunab elama suurema kire, eesmärgistatuse ja rahuga. See innustav lugu ühendab suurepäraselt Ida ajatu vaimutarkuse ja Lääne tõhusad eduvalemid ning annab juhised, mis samm-sammult õpetavad elama julgemalt, tasakaalustatumalt, külluslikumalt ja rõõmsamalt.

“Pühamees, surfar ja tegevjuht“ on suurepärane isikliku arengu raamat. Mahlakas ilukirjanduslikus vormis on kirjeldatud, kuidas mõistes, tunnetades ja järgides loodusseadusi, mida ei käsitle koolis õpetatav füüsika ega bioloogia, võib saavutada imepärase võime muuta meid ümbritsev maailm paremaks. Ja pole üllatus, et see paremaks muutmine algab iseendast. Surfates kehtib loodusseadus: sa kas valitsed laineid või valitsevad lained sind. Seda mõtet kogu elu kohta parafraseerides on sul võimalus võtta elu üks paremaid laineid või siis lasta elulainel ennast võtta.

“Juhtimistarkus mungalt, kes müüs maha oma Ferrari“ on järg raamatule “Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari”. Selles tutvustab juhtimisguru Robin Sharma tähelepanuväärset astmelist süsteemi, mis aitab taastada usalduse, pühendumuse ja tööõhina teie organisatsioonis ning kujundada samal ajal ümber teie enese elu. Selgelt ja lihtsalt on Sharma koondanud ajatu tarkuse sisekaemuslikust juhtimisest kaheksasse õppetundi. Juhid, ülemused ja ettevõtjad võivad neid vahetult rakendada töössesuhtumise parandamiseks, lojaalsuse vallapäästmiseks ja tootlikkuse kasvatamiseks meie rahutul ajal, luues samal ajal rõõmsama isikliku elu ka endale.

Kirja pandud lihtsalt loetava mõistujutuna, on see raamat, mis ei jäta vist kedagi sügavalt puudutamata ning innustab saama selliseks juhiks, kes annab elule värvi, lisab maailmale tõelist väärtust ja jätab enesest maha kestva pärandi.

 “Teejuht inimliku suuruse juurde“ on silmapaistvalt tõhus ja praktiline käsiraamat, mis innustab sind jõudma maailmaklassi nii eraelus kui ka ametialal, avastades oma varjatud võimeid. Raamatust leiab silmapaistvalt edukate inimeste isiklike harjumuste kirjeldusi; mõjusaid ideid, mille abil oma organisatsiooni tippu viia; erilisi strateegiaid, et muuta tagasilöögid uuteks võimalusteks; uuenduslikke taktikaid tippjõudluse saavutamiseks; nõuandeid tõelise rikkuse ja ehtsa õnne ligimeelitamiseks; edumeelseid ideid täiusliku tervise ja plahvatusliku energiataseme saavutamiseks jpm.

“Juht ilma tiitlita“ aitab meie ebakindlal ajal saavutada organisatsioonil läbimurret täiesti uuele edutasandile. Raamatust saad teada, kuidas töötada geeniuse tasandil, olenemata töökohast; millised on hämmastavate tulemuste saavutamise kaheksa strateegiat; millised on kõikemuutvad juhtimisõppetunnid suurepärase firma ülesehitamiseks; kuidas koostada maailmatasemel meeskond ja pälvida klientide seas esmaklassilise kaupmehe tunnustus; kuidas saada tugevaks nii vaimult kui ka kehalt, et sügavate muutuste ajastul olla oma valdkonnas juhtpositsioonil; kuidas võita stressi, saavutada suurepärane hoiak, vabastada energia ja hoida isiklik elu tasakaalus. Sellest raamatust algas ülemaailmne liikumine, kus üksikisiku mõju avaldub juhile omase käitumise kaudu.

“Salajased kirjad mungalt, kes müüs maha oma Ferrari“ ja “Avasta oma saatus“ on samuti enesemuutmise raamatudJulian Mantle`i (munk, kes müüs maha oma Ferrari) vaimsete otsingute, vestluste ja mõtiskluste raames avalduvad lihtsad, kuid elumuutvad ja edasiviivad tõed ja taipamised.

“Perekonnatarkused mungalt, kes müüs maha oma Ferrari“ on järg, kus autor jagab soovitusi, õpetusi ja tarkusi, mille abil saaksid lapsevanemad kergemini avastada oma lapse anded ja oskused; saavutada paremaid suhteid lähedastega; arendada oma laste iseloomu ja vaimujõudu ning õpetada lapsi suurelt unistama ja edu saavutama. Sharma aitab lugejal pöörduda tagasi selle juurde, mis on elus kõige tähtsam ja seda nautida.

 

Vaata ka: Pilgrim Kirjastus, Robin Sharma Eestis Facebook

Foto: mindvalley.com

 

Toimetas Aita Nurga /GoodNewsKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt