Ebaõnnestunud kliimaprognoos: aastaks 2000 pühitakse terved rahvad Maa pinnalt

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. juuni 2024 kell 18:52Foto: Pixabay

1989. aastal hoiatas kõrge ÜRO keskkonnaametnik, et merepinna tõus võib Maa pinnalt pühkida terveid rahvaid, kui globaalse soojenemise trendi ei pöörata ringi aastaks 2000. Selle ennustuse avaldas Associated Pressi artiklis reporter Peter James Spielmann 29. juunil 1989.

 

Artikli kohaselt oli valitsustel 10 aastat aega kasvuhooneefekti lahendamiseks, enne kui see inimkonna kontrolli alt väljub. ÜRO ametnik ennustas ka, et kuna soojenemine sulatab polaarjäämütsid, tõuseb ookeanide tase kuni kolme jala võrra (0,9 meetrit), millest piisab Maldiivide ja teiste laugete saareriikide veega katmiseks.

 

Artikkel tekitas suurt kõmu

2019. aastal kontrollis Snopes faktide põhjal väidet, et “ÜRO kõrge keskkonnaametnik ütleb, et merepinna tõus võib terveid riike Maa pinnalt pühkida, kui globaalset soojenemist 2000. aastaks ei muudeta”, kuna see artikkel “on aluseks mitmete kliimakriisi eitavate meediaväljaannete klikipeibutuspostitustele.”

Kuna aga artikkel oli kõigile lugemiseks kättesaadav, ei saanud Snopes teha muud kui näidata, et Spielmanni artiklit ei toetanud teadusartiklid ja sellele ei viidatud UNEPi aruandes. Teisisõnu, kõrge ÜRO ametnik valetas ja Spielmann võimendas oma valesid.

Spielmanni artikkel on vaid üks ebaõnnestunud kliimakatastroofi ennustustest, mis sisalduvad The Empowerment Alliance’I kliimaprognooside ajakavas. Allpool toome ära Spielmanni artikli.

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt