Eelmiste elude uurija: Teadlikkus mõjutab meie füüsilist maailma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. jaanuar 2020 kell 20:13Kirke 1USA raadiosaatele “Coast to Coast AM” andis mõni aeg tagasi intervjuu psühhiaater Jim B. Tucker, kes on reinkarnatsiooni ja eelmiste elude asjatundja. Ta on erialalt laste psühhiaater ning tal oli ka edukas erapraksis. Tuckeri uuring hõlmab üle 2500 juhtumi kogu maailmast, mille põhjal on valminud kaks raamatut ja arvukalt artikleid teadusajakirjades. Tuckeri sõnul ei sünni hinged tavaliselt tagasi sama pere juurde ning reinkarnatsioon on seotud teadvusega, mille puhul traumaatiliselt lõppenud elu mäletatakse paremini.

 

Huvi eelmiste elude vastu tekkis Tuckeril lugedes Kanada psühhiaatri Ian Stevensoni raamatut reinkarnatsioonist. Ta märkas raamatu autori kuulutust kohalikus lehes, milles otsiti abilisi Virginia meditsiinikooli psühhiaatriaosakonda, kus Stevenson töötas. 1999. aastal hakkas ta seal poole kohaga tööle ning aasta hiljem loobus erapraksisest, et täielikult keskenduda uurimistööle. 2002. aastal, kui Stevenson läks pensionile, sai Tuckerist Virginia meditsiinikooli psühhiaatriaosakonna juht.

 

1. juhtum: Ryan ja tema elu Hollywoodis

Üks märkimisväärsemaid juhtumeid selles uuringus on poisist nimega Ryan, kes 4-aastaselt hakkas rääkima oma eelmisest elust Hollywoodis.Ta rääkis, et igatseb oma endiste elu ning mäletas, kuidas ta suri ja valgusesse läks. Poisi ema läks raamatukogusse ja otsis Ryani jutu põhjal välja hulga vanu pilte Hollywoodist. Ryan tundis ennast ära ühel fotol asendusnäitlejana kuulsa George Rafti kõrval. Ema saatis pildi Tuckerile, et ta aitaks tal selle mehe identifitseerida. Pärast põhjalikke otsinguid Hollywoodi arhiivis suudeti fotol olnud isik kindlaks määrata. Samal ajal saatis poisi ema Tuckerile kirju poisi mälestustest.

Ryan rääkis näitlemisest Broadwayl ja töötamisest kohas, kus “inimesed vahetavad oma nime“, kohtumisest New Yorgis “senaator Five’iga“ ning oma suurest majast, kus oli bassein ja mis asus tänaval, mille nimes oli sõna “rock“. Viimaks suudeti mees tuvastada Marty Martini nime all – tegu oli näitlejaga, kellest sai 1930-ndatel talendiotsija. Martin oli tõepoolest kohtunud New Yorgis ka senaator Irving Ivesiga ning tal oli basseiniga maja Roxbury tänaval – need ja paljud teised üksikasjad toetasid lapse juttu.

Ryan kohtus ka Marty Martini tütrega, kes oli reinkarnatsiooni osas skeptiline, kuid oli sellegipoolest valmis aitama. Ta suutis kinnitada palju fakte, mis aitas poisil edasi liikuda oma elus Ryanina. Tavaliselt hääbuvad mälestused eelmistest eludest 6–7-aastaselt ja lapsed lõpetavad sellest rääkimise.

Kirke Ryan

 

Ryan ja Marty Martin

2. juhtum: James ja James

Võib-olla kõige tuntum lugu, mida ka Telegram on kajastanud, on poisist nimega James Leininger, kes väidetavalt oli eelmises elus II maailmasõjas osalenud lennukipiloot James Huston jun.

Kui James oli 2-aastane, käis ta isaga Cavanaugh’ lennundusmuuseumis, millest said alguse pikad vestlused, õudusunenäod ja sõjam

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt