Initsiatiiv 2045 püüdleb igavese elu poole

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. aprill 2013 kell 21:442011. aasta veebruaris asutas Vene ettevõtja Dimitri Itskov initsiatiivi, mille visiooniks on aastaks 2045 inimese hing tehnoloogia abil surematuks muuta. Suurprojektil on mitu etappi, mille käigus toimub järk-järgult bioloogilise keha asendamine mehaanilise kehaga, kuni lõpuks pole hinge püsimajäämiseks ka füüsilist keha enam vaja.

Projektil on ka laiemad eesmärgid – spirituaalsuse, kultuursuse ja eetika tõstmine ning teaduse ja tehnoloogiate areng, mis peaks inimesed täiesti uuele arengutasemele viima. Itskov usub, et ainult nii suudame me üle elada tulevased kriisid, mis meie planeedi tuleviku ja inimrassi säilimise ohtu seavad.

Projekti esimene etapp peaks toimuma aastatel 2015-2020 ja kannab nime Avatar A. Selle ajal luuakse inimese kehast robotlik koopia, mida saab distantsilt juhtida ning kasutada näiteks ohtlike tööde tegemisel.

Avatar B võtab enda alla järgmised viis aastat ning selles faasis tegeletakse juba inimese aju istutamisega robotkehasse, mis toimuks pärast inimese enda keha surma.

Avatar C nimetust kannab etapp aastatel 2030-2035, mil aju istutamine pole enam vajalik, vaid kasutatakse tehisaju, millesse siirdatakse vaid inimese isiksus.

Avatar D ehk viimane etapp kaotab füüsilise keha täielikult, ning inimesed avalduvad hologrammi kujul.

Projektile andis eelmisel aastal oma õnnistuse ka Dalai-laama.

 

Allikad ja lisalugemine: 2045, Mashable, Neuro Gadget, Wired

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt