5 moodust, kuidas mitte osaleda Matrixis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. aprill 2013 kell 11:16



 

Inimese mõistus on kergelt programmeeritav ja inimkäitumine on enamjaolt autonoomne kohe, kui alateadvusel on sellele olemas soovitused, mida teha. Näib, et inimesed on vaikimisi kohandunud neid ümbritsevate ideede, keskkonna ja käitumisega. Seda vähemalt ellujäämise kohapealt. Juhul, kui inimene ise ei haara kontrolli oma mõistuse ja käitumise üle,  on enamus valmis järgima seda, mida teised inimesed teevad. Isegi siis, kui see tähendaks midagi enesehävituslikku.

 

 

Kasvades me õpime seda, kuidas suhelda üksteisega ja seda, kuidas teised meile reageerivad. Me hakkame looma arusaamist sellest, milline käitumine on vastuvõetav ja milline mitte. Ja kui oleme tähelepanelikud, siis taipame, et sotsiaalses suhtluses on olemas peen premeerimise ja karistamise süsteem. Vankumatu ustavus süsteemile on see, mis seda ühiskonda koos hoiab ning vastavalt sellele, millised karistused ja premeeringud meile osaks saavad, me otsustame, milliste ideede ja käitumismallide järgi end kohandada.

Uueks mässajaks, uueks kangelaseks saab see, (ükskõik) kes võitleb selle mädaneva ja laguneva ühiskonna vastu. Otsides enim parandamist vajavaid valdkondi meie eludes ja seejärel meelega mitte tehes seda, mida enamus selles süsteemis teeb. Mõtlev inimene on see, kes loominguliselt kasutab tänapäeval olemasolevaid teadmisi karjamentaliteedile vastuhakkamiseks ja elu ning vabaduse kaitseks.

Alljärgnevalt on ära toodud viis võimalust meie loodud süsteemis – enesehävituslikus Matrixis – mitteosalemiseks.

1. Rahasüsteem

Inimrass on orjastatud korrumpeerunud ja inflatsioonilise rahandussüsteemi poolt. Vastukaaluks pangandustüranniale ja manipulatsioonile oleks võimalus raha ja krediitkaarti mitte kasutada. Praktiseerides “vorst-vorsti” või kaup-kauba vastu vahetuspõhimõtet, avaldad otsest toetust alternatiivsele tegevusele. Kõige olulisem siiski on lihtne otsus kulutada vähem ja elada võlavaba elu.

2. Väldi materialistlikku ja meelelahutusest lähtuvat eluviisi

Tarbekaupade tarbimine meie maailmas on kasvanud ohtlikule tasemele. Olenemata sinu poliitilistest vaadetest ei saa sa eitada Vaikse ookeani plastik-ookeaniks muutumist. Aktsepteerides sinu vajadust tarbida vähem “asju“, näitad jällegi üht viisi süsteemis mitteosalemiseks. Suur osa sellest tarbijalikkusest on meelelahutusest lähtuval maailmal, mis on kujundatud viimase kümnendi jooksul. Näib, et me peame meelelahutust kõigest olulisemaks ja me oleme valmis tegema ükskõik mida ja langema ükskõik millistesse võlgadesse selle nimel, mis meid lõbustaks ja tähelepanu kõrvale juhiks. Valides mittetarbijaliku ja mitte meelelahutusest lähtuva elustiili, on oluline samm üldlevinud normide vastu.

3. Tervise mäss

Alustades hobuselihast (*ilmselt ravimeid täis), kõrge suhkrusisaldusega toiduainetest ja lõpetades GMO söögiga meie toidulaual on ilmne oht meie heaolule. Sellise ebatervisliku elustiili jätkamine on enesehävituslik ning sellisest käitumisest loobumine tähendaks lihtsalt enese eest korralikult hoolitsemist. Keha eest hoolitsemine on lihtne ja rahuldustpakkuv ning iga samm selles suunas paneb meid üha teisiti elule vaatama. Kontrollides oma toitumist, leides mõningad naudingut pakkuvad harjutused ja olles piisavalt julge selleks, et võimalusel proovida ravimitööstusevaba eneseravimist, on selge viis näitamaks oma mitteosalemist meditsiinisüsteemis.

4. Ümberõpe

Tuleviku kvaliteeti saab mõõta noorte kvaliteedis ja olemasolevad mudelid väärt inimeste “valmistamiseks” näivad olevat ebaõnnestunud. Proovides uusi meetodeid meie laste harimisel, saame parema tuleviku loomise käigus inspireeriva kogemuse osaliseks. Roheline õpe, koduõpe ja mitteõpe pakuvad tuleviku põlvedele lootust millekski uueks. Tänu interneti piiramatu ressursi ligipääsule saab pea igaüks ennast harida peaaegu ükskõik mis valdkonnas.

5. Kogemustel põhinev spirituaalsus

Neil muutlikel aegadel, mil inimestel on ligipääs väga paljudele erinevatele ideedele, filosoofiatele, tarkuse traditsioonidele, olemustele ja dogmadele on inimhinge loomus võimeline ise arenema. Järgides intuitsiooni inimkonna püha olemusega ühendumiseks, mida on järjepidevalt meie ärevas maailmas jalge alla tallatud, uurib tänapäeva mitteosaleja aktiivselt ideid ja tavasid, mis töötaks otsese kogemuse stimuleerimiseks kõige paremini. Mürgisest kollektiivsest hirmust vaba maailma loomisel on oluline läbi ükskõik millise religiooni või filosoofia enda sisemine rahu leidmine. Normaalne inimkäitumine näib panustavat selle maailma probleemide süvendamisse, selle asemel, et need välja juurida või tegutseda nende kannatuste leevendamiseks. Kollektiivse teadvuse tõusu toetamine  säästva ja mitte enesehävitusliku elamise suunas on parim viis Matrixis mitteosalemiseks.

Allikas: Hingepeegel
Pilt: capcoakland.wordpress.com
Toimetas: Meeli Seermaa



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt