Tulevikutehnika: kogu Maad võiksid energiaga varustada päikesepaneelid Kuul

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. detsember 2013 kell 15:28Jaapani ehitusettevõte Shimizu loodab leevendada maailma energiakriisi, rajades Kuule päikesepaneelidest vöö, mis suudaks toota piisavalt elektrit kogu maailmale.

 

Oma kodulehel kirjutab ettevõte: “Muutus majanduslikust piiratud ressursside kasutamisest piiramatule puhtale energiale on kogu inimkonna suur unistus. Meie Kuu peal päikeseenergia tootmise programm Luna Ring muudab selle unistuse reaalsuseks geniaalsete ideedega, mis põhinevad tippkosmosetehnoloogial. Praktiliselt ammendamatu, mittesaastav päikeseenergia on rohelise energia allikas, mis parandab nii looduse kui ka inimese elukorralduse kvaliteeti.“

Umbes 400 km laiune päikesepaneelidest vöö plaanitakse ehitada Kuu ekvaatori ümber, selle Päikese poole jääv külg koguks energiat ning paneelide alla paigaldatud kaablitega saadetaks see Maa poole jäävale küljele. Sealt saadetakse see mikrolainete ja valguslaserina erinevatesse Maa punktidesse, kus see muudetaks rahvusvahelisse võrgustikku suunatavaks elektriks, mida saavad kõik kasutada. Arvatakse, et Luna Ring oleks suuteline Maale saatma aastas 13 teravatti energiat, mis on kolm korda rohkem kui USA tootis elektrit kogu 2011. aasta jooksul.

Shimizu ei soovi ehitustööde hinda veel avaldada, aga väidab, et saades piisavalt rahastust, saaks ettevõte ehitustöödega alustada juba 2035. aastal. Prototüübi demonstratsioon on plaanitud 2020. aastaks. Projekti jaoks saadetaks Kuule robotid koos automatiseeritud varustusega, mis kaevandaks Kuu looduslikke ressursse ning toodaks betooni ja päikesepatareisid, mis on ehitise jaoks vajalikud.

Kuigi idee tundub hea, ei ole kõik selle teostamise võimalikkuses ega tasuvuses veendunud. Peamise probleemina nähakse seda, et kosmoses sellise projektiga tegelemine on üüratult kallis ning ettevõte ilmselt ei teeni kunagi investeeritut tagasi. Ettevõtet see aga ei heiduta, sest nende loosungi “tänane töö, homne pärand“ järgi võib arvata, et investeeringu äratasumist ühe põlvkonna jooksul ei oodatagi.

Lähemalt Luna Ringist saab lugeda siit.

Videot saad vaadata siit.

 

Allikad: The Telegraph, The Independent, Shimizu koduleht

Foto: inhabitat.com

 

Toimetas Marlen Laanep

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt