Kuidas treenida fotograafilist mälu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. märts 2023 kell 14:29Kas poleks tore, kui ei peaks koolis pikki tekste pähe tuupima, suudaksid intelligentses vestluses puistata fakte nagu küllusesarvest ja tunneksid eksimatult ära ka kõik põgusalt kohatud inimesed?

 

Kui sul oleks fotomälu, siis ei peaks sa kunagi asjade meelde jätmiseks pingutama. Fotomälu on aju eripära, mis on kaasasündinud oskus vaid vähestel inimestel, hea uudis on aga see, et usina harjutamise tulemusena suudab selle võime omandada igaüks, kel nägemine korras.

Mis on fotograafiline mälu?

Võimet mäletada tervet hulka detaile mis tahes stseenist nii, nagu see stseen oleks fotona vaimusilma ees, nimetatakse fotomäluks ehk eideetiliseks mälu. Eideetilised pildid on täiuslikud koopiad päris asjadest ja need võivad püsida fotomäluga inimese peas muutumatuna mitmeid päevi kuni isegi nädalaid.  Nii näiteks suudab eksami ajal fotomäluga inimene lihtsalt lapata õpiku lehekülgi oma peas ning otsida väl

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt