Kuidas looduslikul moel taimi kahjurite eest kaitsta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. mai 2020 kell 20:351LK09MAY03E6Kevade saabumisega on viimane aeg hakata planeerima uut hooaega aias, põllul või lihtsalt potipõllumajanduses rõdul või aknalaual. Kahjurid on aianduses igipõline probleem ning tänapäeval on enam kui lihtne kasutada nende vastu mõnda kemikaali. Kuid enda kasvatataud toidu üks peamisi plusse on ju ikka see, et sa tead, kui puhas see on. Nii et kahjurite vastu tuleb leida teistsuguseid lahendusi kui pestitsiidid. Aiandusega tegeleti juba ammu enne pestitsiidide leiutamist ning mitmed kahjurite tõrjumise meetodid on väga lihtsad ja taasavastatud vanad tõed.

 

Pestitsiidide kahjuliku mõju osas ei tohiks kellelgi enam kahtlust olla. Ka ettevaatliku lubatud piirides doseerimise korral on tegemist siiski erinevate mürkkemikaalidega, mis kahjustavad meid. Nende pritsimisel jäävad kemikaaliosakesed suuremal või vähemal määral viljadele ning imbuvad pinnasesse ja vette, kus need võivad püsida väga pikka aega.

Pestitsiide on seostatud terve hulga terviseprobleemidega ning eriti kahjulikud on need laste õrnale organismile, põhjustades astmat, hüperaktiivsust, käitumisprobleeme, autismispektrihäire probleeme, sünnidefekte, vähki, ülekaalulisust ja muud. Kõige lihtsam on ennetada pestitsiidide vajalikkust. Selleks on mitmeid lihtsaid meetodeid.

Põllukultuuride rotatsioon ehk viljavaheldus

Viljavaheldus tähendab iga-aastast aias kasvavate viljade asukoha vahetamist. Taimedel on erinevad vajadused ning mitu aastat ühe koha peal kasvades jääb pinnas selle konkreetse taime jaoks toitainevaeseks. Rotatsioon aitab ennetada ka seda, et kahjurid seal kasvavate taimedega ära harjuks. Erinevate taimede kasvatamine aitab tõsta mulla viljakust, näiteks liblikõielised taimed aitavad rikastada muld

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt