Video: Ohtlik kiirgus! Lae telefoni endast vähemalt 2m kaugusel ja ära sel ajal mobiili kasuta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. veebruar 2024 kell 9:46Foto: dimaberlinphotos + Canva.com

Kui telefon on laadimisjuhtmega ühendatud vooluvõrku, annab telefon tugevalt elektrikiirgust, mis neeldub inimorganismi. Novembris 2023 kirjutas Maalehes elektriinsener Jüri Laurson: “Paljud ei tea, et elektromagnetvälja kiirgus mõjub inimese tervisele kahjustavalt. Lühiajaline viibimine kõrgepinge EMV piirkonnas ei kujuta ohtu tervisele. Kuid pikaajaline, isegi nõrk kiirgus võib põhjustada migreeni, peavalude sagenemist, pearinglust, unehäireid, pidevat väsimustunnet ja seda oletatakse ka üheks vähki haigestumise põhjustest.”

 

Laurson jätkab: “Tänapäeval on tänu elektrotehnika kiirele arengule juurde tulnud palju uusi EMV kiirguse allikaid nagu mobiiltelefonid, mille mikrolainekiirgus mõjutab ka ajutegevust kahjulikult. Mobiiltelefoni pikaajalise kasutamise tagajärgi on uurinud paljud uurimisasutused nagu Stockholmi Karolinska meditsiiniinstituut, Soome tervishoiuministeerium, USA epidemioloogia instituut ja Eestis Tallinna Tehnikaülikool. Kümne ja enama aastase staažiga mobiiltelefonikasutajate puhul on kõneldud ajutegevuse häiretest, iiveldustundest, kõrvakasvajatest, peavalust, mälu nõrgenemisest, kuulmishäiretest, närvivalust, ajukasvajatest, Alzheimeri tõvest jne. Noorte ja laste mobiilikasutuse puhul tuleb arvestada, et nende organism on kiirguse suhtes tundlikum. Veel rohkem ohustatud on mobiiltelefonimastide lähipiirkonna elanikud.”

Alloleva video autor elektrik Harry kommenteerib: “Kui telefon laeb, siis kiirgab see väga tugevalt elektrikiirgust. Kiirgus neeldub inimorganismi, ning põhjustab lihasstimulatsiooni ning muutuseid kesknärvisüsteemis. On olemas maandusega laadijaid. Isiklikult olen seisukohal, et ka sellel ei ole mõtet, sest parem on harjutada/treenida, et telefoni hoida endast kaugemal ja laadida kaugemal. See treening on muide väga hea nii vaimsele kui füüsilisele tervisele.”

Harry lisab ka, et elektriinsener ei ole ehk teadlik või siis pole mainitud artiklis pidanud vajalikuks mainida, et on olemas kahte tüüpi elektripaigaldist. Tavaline elektripaigaldis, mis kiirgab kodudesse või kontoritesse elektrikiirgust ja kiirgusohutu elektripaigaldis. “Töötasin naftaplatvormidel ca 15 aastat, puututes oma töös kokku paljude erinevate süsteemidega. Naftaplatvormidel on keelatud kasutada tavalisi kaableid, mis lekivad elektromagnetkiirgust. Ka koju ja kontorisse on võimalik ehitada kiirgusohtu elektripaigaldis,” lisab ta.

VAATA VIDEOT: 

 

Rohkem infot kiirgusohutu elektripaigaldise ja kiirguste mõõtmiste kohta jagab sertifitseeritud elektrik Harry aadressil info@helisevkodu.ee.

 

Allikas: Helisev Kodu Facebook, lingid artikli sees

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt