Fukushima radiatsioon on tapnud kümneid tuhandeid ameeriklasi?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. mai 2013 kell 15:46Ajakiri International Journal of Health Services on avaldanud andmeanalüüsil põhineva uuringu, mis vaatleb surmade suurenemist USA-s 14 nädala jooksul pärast Jaapanis Fukushimas toimunud tuumakatastroofi. Surmade arv suurenes statistiliselt olulisel määral pärast radioaktiivsuse levimist, kusjuures seda oli kõige rohkem märgata imikute suremuses.

 

Uuringu koostajad hindavad, et 14 nädala jooksul võis radiatsiooni suurenemise tõttu surra 14 000 ameeriklast, kuid uurijate käsutuses polnud kõiki andmeid. Tuumakatastroofi mõju on alates selle toimumisest 2011. aastal püütud pidevalt väiksemana näidata, ning USA valitsus on loobunud aktiivsest radioaktiivsuse seirest ning hoopis uuendanud regulatsioone, mis määravad ära inimesele ohutu kiirgustaseme.

Andmete ja riikliku huvi puudumise tõttu pole ilmunud ka põhjalikke uuringuid, ning kõik katsed olukorra tõsidus päevakorda võtta, luhtuvad. Ka nüüd ilmunud uuring sai juba kõvasti kriitikat ning tembeldati pseudoteaduseks. Siiski nõustus ka üks kritiseerijatest, portaal Scientific American, et loomulikult on Fukushimast tulev radiatsioon ohtlik ning võib tervisele negatiivselt mõjuda, seda isegi teisel pool Vaikset ookeani.

Lastearst Helen Caldicott ennustas hiljuti, et on oodata suurt tõusu vähi, leukeemia ja geneetiliste haiguste osas ja seda mitte ainult Jaapanis vaid kogu Põhja hemisfääris, eriti Põhja-Ameerikas. Ta kirjutas ka New York Timesis, et lapsed – ja eriti looted – on väga vastuvõtlikud radiatsiooni vähkitekitavate mõjudele. Nagu Tšornobõl, on ka Fukushima õnnetus ülemaailmsete mõõtmetega. Ebatavalisi radiatsioonitasemeid on avastatud Kanada Briti Columbias, USA lääne- ja idarannikul, aga ka Euroopas. Hullusti on saastatud ka ookean.

Tuumainsener Arnold Gundersen, endine tuumajaama juhtivtöötaja, kes nüüd on aktiivselt tuumaenergeetika vastu, on öelnud, et miljonit jaapanlast ootab Fukushima tõttu vähisurm, ning sama saatus on ootamas ka paljusid USA ja Kanada lääneranniku elanikke.

Unustada ei tasu ka seda, et Fukushima tuumajaam lekib siiani ja reostamine jätkub. Üks põhjus, miks valitsused ei taha korralikku analüüsi teha, on see, et inimesed ei meelestuks tuumaenergeetika vastu.

 

Allikad: ilmunud uuring, Infowars

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt