Jaapanlased avaldasid meelt tuumaenergia vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. märts 2013 kell 18:24JAPAN_NUCLEAR_1390247f

Tuhanded inimesed avaldasid laupäeval Fukushima katastroofi teise aastapäeva eel Tokyos meelt tuumaenergia vastu. Esmaspäeval, 11. märtsil möödub kaks aastat 19 000 elu nõudnud loodusõnnetusest, mis tõi kaasa katastroofi Fukushima tuumaelektrijaamas, vahendas BNS.

 

Korraldajate sõnul oli Tokyo kesklinna parki kogunenud 15 000 inimest, kelle hulgas oli nii kahe aasta taguses maavärinas ja tsunamis kannatanuid kui kuulsusi nagu nobelistist kirjanik Kenzaburo Oe. Meeleavaldajad marssisid läbi linna ja tegid avalduse, milles nõutakse detsembri lõpus ametisse astunud peaminister Shinzo Abelt tuumaeenergiast loobumist.

Abe, kelle Liberaaldemokraatlik Partei on riigi mõjuvõimsa ettevõtlusringkonnaga tihedates sidemetes, on korduvalt öelnud, et lubab elektrijaamade reaktorid taas tööle panna, kui need vastavad rangetele ohutusnõuetele. Jaapani võimud lülitasid pärast 11. märtsi katastroofi kõik 50 tuumareaktorit välja, kuid nüüdseks on kaks neist suveperioodi elektrinappuse tõttu taas tööle pandud.

The Hindu kirjutab, kahe aasta jooksul on Fukushima tuumajaama lähedusest ära kolinud umbes 160 000 inimest, tehase ümbruskond meenutab kummituslinna. Samuti on kasvamas inimeste hirm vähi ja teiste haiguste ees, mida kiiritus võib tekitada.

 

Allikad: BNS, The Hindu

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt