Ei tunne lõhna, järelikult Covid! Anosmia – mõned selgitused lõhna- ja maitsetaju kadumisele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. oktoober 2022 kell 9:29Paljud, kes usuvad et “Covid-19” on uus ja ühe enneolematu “viiruse” poolt põhjustatud haigus, kalduvad põhjendama sellist veendumust maitse- ja haistmismeele kadumisega. Nad paistavad arvavat, et tegemist on verivärske sümptomiga, mida enne Covid-19 saabumist eriti ei esinenud. Asja veidi uurides selgub siiski, et anosmia ehk haistmisvõimetus ei ole üldsegi mitte harvaesinev haigusseisund.

Artikkel ilmus Telegramis esmalt märtsis 2021.

 

“Minu jaoks pole haigena olles lõhna- ja maitsetaju kadumine mitte midagi uut. Üldiselt olen iga talv olnud ühe korra haige, kergematel juhtudel saan terveks paari-kolme päevaga, raskematel puhkudel olen olnud rivist väljas lausa kaks kuni neli nädalat, aga seda esineb harva. 15 aastat tagasi oli mul probleem kurgumandlitega, siis olin pimedal perioodil haige lausa kord kuus. Õnneks sai pärast mandlite eemaldamist see mure murtud,” kirjutab Hando Tõnumaa.

“Aastate jooksul olen õppinud oma keha paremini tundma ning loomulikult olen hakanud teadlikumalt toituma-mõtlema-tegutsema, mille tulemusena olen kindlasti oma üldist tervist ja enesetunnet märkimisväärselt parandanud. „Surmava laustaudi“ ajal äsja lõppenud talvel olid mul nädal aega kerged sümptomid, võtsin mõned päevad rahulikumalt ja sain terveks. Koroonafenomeni puhul on mulle alati veider tundunud väide, et just selle haigusega kaob inimestel lõhna- ja maitsetaju ning see tõestab, et koroonapaanika on õigustatud. Tere tulemast minu maailma 15 aastat tagasi, ütlen selle peale.

Minu kolleeg Madis Mark leidis asja uurides, et lõhna- ja maitsetaju kadumist võib selgitada tsingipuudusega. Seda kinnitab see, et alternatiivne COVID-i raviprotokoll puudutab ka tsinki, lisaks HCQ-d (hüdroksüklorokviin), ivermektiini jms.

See ei ole lihtsalt kuulujutt, vaid tsingipuudust seostati ka varem lõhna- ja maitsetaju vähenemisega. Tsinki võib haigestumise käigus rohkem vaja minna, sest tsink on vajalik uute tervete rakkude loomiseks. Huvitav, kui tihti määratakse haigla või perearsti poolt koroonapatsientidele t

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt