Merle lugu: Mu laps kriiskas valust kuu aega pärast iga vaktsiini

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. veebruar 2020 kell 11:21Kahe lapse ema Merle jutustab loo oma esimese lapse tervisemuredest, kui esimese eluaasta jooksul beebi alustuseks nuttis kuu aega peale iga vaktsiini ja lõpuks lausa kriiskas. Merle räägib, et ta ei suuda uskuda, kuidas läks nii kaua aega mõistmaks, et kui nii juhtub peale igakordset süsti, siis ei ole tegu enam kokkusattumusega. Ent tavalise inimesena uskus ta meditsiiniprofessionaale, kes ütlesid, et see kõik on normaalne.

 

“Meedias räägitakse, et loodusravi on jama, aga see päästis meid. Kas ma siis oleksin pidanud ütlema sellele ei,” küsib Merle. Ta võrdleb ka oma kahe lapse imikupõlve – esimene suutis magada 15-20 minutit korraga ja enamus ajast nuttis, teine aga magas pool ööd vabalt järjest ja oli kogu aeg rahulik.

Merle soovib, et vaktsiinide kõikidest kõrvalnähtudest räägitaks avatult ja igal lapsevanemal oleks võimalik teha informeeritud otsus.

Video ilmus Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingu videosarjas “Eesti laste lood“. Kui sa oled nõus rääkima oma lugu, siis palun kirjuta ühingule. “Tänu sinu räägitud loole toome avalikkuse ette teemad, millest kahjuks meie ühiskond vaikib. Keegi ei oska aidata, ei tunnistata vaktsiinikahjustusi ja pered on oma murega üksi. Samuti saavad õppida sinu kogemusest teised lapsevanemad, kes juba saaksid teha teadliku otsuse,” seisab VLVÜ üleskutses.

 

Jälgi intervjuude seeriat VLVÜ kodulehel: https://www.vaktsiinikahjustus.com/intervjuud

Vaata ka: VLVÜ Facebook

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt