Raili lugu: Minu tervest lapsest sai pärast vaktsineerimist immuunpuudulikkusega epilepsiahaige

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. märts 2020 kell 7:27Kuidas saab täiesti tervest lapsest immuunpuudulikkusega epilepsiahaige? Raili laps sündis tervena. Peale iga vaktsineerimist tõusis lapsel kõrge palavik, tekkisid kõrvapõletikud, kõht ei käinud läbi, laps röökis valust. Saatuslikuks sai 6-nda elukuu viisikvaktsiin. Lisaks palavikule tekkis kõrvapõletik, mida raviti 4 nädalat tulutult nelja erineva antibiootikumiga. Lapsele suudeti panna kohalikus haiglas isegi leetrite diagnoos, mis tegelikkuses osutus veremürgituseks.

 

Peale 6. elukuu vaktsiini viidi laps 2 korda helikopteriga Tallinna lastehaiglasse, kuna pidevad palavikukrambid kestsid liiga kaua ja olid eluohtlikud.

Vaevalt pealtnäha taastunud, kuid endiselt tõmblevale lapsele otsustasid arstid siiski teha veel hilinemisega MMR-vaktsiini, mis sai viimaseks piisaks karikas. Laps ei saanud peale seda enam mängida, sest tõmblustest ja pilgu seiskumisest sai igapäevane tugevates krampides vaevlemine. Ühel päeval läbi krampide suutis laps veel öelda: “Appi, emme, ma ei näe enam!“

Vähe sellest – toonane perearst sõimas Railit mõrvariks ja kaebas lastekaitsesse, kui ema otsustas oma järgmist last mitte vaktsineerida. Õnneks on perearsti võimalik vahetada ja vaktsineerimine on Eestis vabatahtlik.

Mis küll peab veel juhtuma ühe väikese lapsega, et arstid hakkaksid nägema ja tunnistama seoseid vaktsiinide ja laste üha halveneva tervise vahel. Kes vastutab, kas lapsevanem, kes oma last kohusetundlikult vaktsineeris?

 

Video ilmus Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingu videosarjas “Eesti laste lood“. Kui sa oled nõus rääkima oma lugu, siis palun kirjuta ühingule. “Tänu sinu räägitud loole toome avalikkuse ette teemad, millest kahjuks meie ühiskond vaikib. Keegi ei oska aidata, ei tunnistata vaktsiinikahjustusi ja pered on oma murega üksi. Samuti saavad õppida sinu kogemusest teised lapsevanemad, kes juba saaksid teha teadliku otsuse,” seisab VLVÜ üleskutses.

 

Jälgi intervjuude seeriat VLVÜ kodulehel: https://www.vaktsiinikahjustus.com/intervjuud

Vaata ka: VLVÜ Facebook

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt