Mida sööd homme? Üleilmne kampaania kutsub üheks päevaks veganlust proovima

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. märts 2015 kell 13:24meatoutKas suudaksid olla ühe päeva vegan? Sel reedel, 20. märtsil toimub ülemaailmne kampaania Meatout, mille raames kutsutakse inimesi üheks päevaks loomsest toidust loobuma. 

 

Alates 1985. aastast on tuhanded inimesed üle maailma tähistanud 20. märtsi ainult vegan toitu süües. 30 aastaga on Meatout kasvanud aina suuremaks sündmuseks, pöörates tähelepanu vegan-elustiili hüvedele: loomade aitamine, hea tervise saavutamine ja keskkonnasõbralikkus.

 

Mis kasu on maakeral sellest, kui ainult üks inimene on vegan?

Meatout.org lehekülje andmetel paljugi. Näiteks, kui oled vegan ühel päeval nädalas, säästad aastas 0,5 looma elu. Kui 3-4 päeva nädalas, säilib sinu arvelt aastas 14 ruutmeetrit vihmametsi. Kui aga loobud loomsest toidust täielikult, raisatakse sinu tõttu aastas tervelt 14 000 liitrit vett vähem.

Vaata ka videot:

 Allikad: Taimetoitlus Facebook, Meatout, 10 Billion Lives

Pilt: meatout.org

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt