Suur vee fluoriseerimise vastane võit Austraalias

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. veebruar 2013 kell 8:42



 

Austraalia kirdepoolses osariigis Queenslandis saavutas rahvuslik liberaalide erakond (The Liberal National Party – LNP) suure võidu vee fluoriseerimise osas. Lisaks vee fluoriseerimisele kulutatud 14 miljoni dollari suuruse rahastuse lõpetamisele otsustati ka, et kohalikel omavalitsustel on õigus ise otsustada enda piirkonna vee fluoriseerimise üle ning osariigi põhjapoolseim linn Cairns on juba teinud otsuse see lõpetada.

 

Peale Cairnsi on veel kuus kogukonda, kus juba alates jaanuarist ei sunnita inimestele peale kohustuslikku ravimit. Kohaliku linnavalitsuse esindaja kommenteeris, et kui inimesed soovivad tarbida fluoriidi, tuleb neil seda rääkida oma hambaarstile. Fluoriidi ei peaks inimestele ilma luba küsimata peale sundima.

 

Ka Austraalia terviseametnikud tunnistavad, et vee fluoriseerimine on “sunniviisiline ravimi manustamine”. Austraalia hambaarstide ühendus (Australian Dental Association – ADA) esitas taas vastuväite, et lastel mädanevad ilma fluoriidita hambad suust, sedasama põhjendit on selle vananenud ja ohtliku tava kaitseks kasutanud ka Ameerika ametnikud.

Ent Queenslandi ametnikud jäävad siiski endale kindlaks. See otsus rõhutab tõsiasja, et fluoriid on ravim, mille tõhusust ja turvalisust ei ole kunagi tõestatud, aga ometi lisatakse seda veevarudele ilma tarbijat teavitamata ja tema nõusolekut küsimata.

 

Ka USA ravimi- ja toiduohutuse ameti (Food and Drug Administration – FDA) ametlik seisukoht on, et fluoriid on tõestamata ravim – mis teeb fluoriidi lisamise veele USA-s sisuliselt ebaseaduslikuks ilma FDA loata ravimi manustamiseks.

 

Allikad: Natural News, The Australian, Hang The Bankers

Veel fluoriseerimisest loe siit.

 

Toimetas Katrin Suik

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt