Õige toitumine parandab vaimset tervist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. veebruar 2013 kell 13:47Assorted fruit

Me teame, et õige toitumine on parim viis hea tervise juures püsida. Kes ei oleks emalt kuulnud manitsust: “Söö oma köögiviljad ära!” Pole kahtlust, et see on kasulik sinu kehalisele tervisele, aga kas teadsid, et see parandab ka sinu vaimseid võimeid?

 

Uuringud on näidanud on roheliste lehtköögiviljade – lehtkapsa, lehtsinepi, hiina lehtnaeri ehk paksoi ja merekapsa söömine parandab sinu käbikeha seisundit.

Käbikeha, mida tuntakse ka “kolmanda silma” ning “Ajna tšakra” nime all, asub sügaval ajupoolkerade all ning on meie vaimse teadveloleku keskus. Klorofüllirikaste toitude söömine aitab käbikehal muundada päikesevalgust elektromagnetiliseks energiaks, mis on inimese energeetilise välja jõud. Kui sinu käbikeha on hea tervise juures, siis sinu “kolmas silm” avaneb ning sul on lihtsam laiendada oma vaimset teadvelolekut, parandada visualiseerimise oskust ning intuitsiooni.

 

Teine viis oma energiavälja elujõudu parandada on viibida vähemalt 30 minutit päevas päikese käes. Lisaks päikesevalgusele vajab käbikeha aktiveerimiseks serotoniini, mida on nimetatud ka õnnehormooniks. Serotoniini taset tõstavad sellised toidud nagu banaanid, mandlid, teravad piprad, riis, kartulid ja lehmahernes ehk vigna (ingl k black-eyed bean).

Sama oluline kui roheliste lehtköögiviljade tarbimine on ka mõningate toiduainete vältimine. Liha ja elavhõbedarohke kala, gaseeritud jookide, fluoriseeritud vee ja hambapasta tarbimine ning sagedane linnasudu sissehingamine blokeerivad käbikeha tööd. Aga seda saab muuta vaid mõne lihtsa elustiili muutuse abil. 

Söö rohkem rohelisi lehtköögivilju ning tarbi puhast (filtreeritud) vett, väldi liha, elavhõbedaga saastunud kala ja gaseeritud jookide tarbimist, vaheta oma hambapasta fluoriidivaba pasta vastu välja, viibi vähemalt 30 minutit päevas päikese käes ning kui sa elad suurlinnas, kaalu õhupuhastussüsteemi soetamist.

 

Allikad: Rise Earth, Wake Up World, Guide For Raw Foods

 

 

Toimetas: Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt