Euroopa plaanib sügisel jõuliselt jätkata COVIDi vaktsineerimiskampaaniaid, sh ka laste süstimiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. mai 2022 kell 19:57Igaüks, kes kujutab ette, et COVID-19-ga seotud meetmete peatamine suuremas osas Euroopast tähendab, et need meetmed ja seega ka COVID-19 vaktsineerimiskampaania on minevik, peaksid vaatama hiljutisi avaldusi Euroopa Komisjoni teemal, alustades komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni 27. aprilli avaldusest “järgmise pandeemia faasi” kohta, vahendab Brownstone´i instituut. Artikli autor Robert Kogon Euroopa majandusajakirjanik, tõlkija ja teadlane, tema artiklid leiad saidilt edv1694.substack.com.

 

Tunnistades, et pandeemia “erakorraline” etapp on läbi – kuid ilmselt mitte pandeemia kui sellise tõttu –, hoiatab von der Leyen, et “me peame olema valvsad. Nakatumiste arv Euroopa Liidu (EL) liikmesriikides on endiselt suur ja paljud inimesed surevad endiselt COVID-19 tõttu kogu maailmas. Lisaks võivad uued variandid tekkida ja kiiresti levida.” “Kuid me teame, kuidas edasi minna,” lõpetas ta, “me peame vaktsineerimist veelgi tõhustama ja suurendama ning sihipäraselt katsetama.”

Pange tähele, et von der Leyen ei ütle lihtsalt, et vaktsineerimine ja selle ergutamine peaksid jätkuma – võib-olla et eriti haavatavate rühmade puhul –, vaid ütleb pigem, et neid tuleb “veelgi tõhustada”! Seda EL-is, kus Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (EMA) andmetel on peaaegu 85% täiskasvanud elanikkonnast juba täielikult “vaktsineeritud”!

Komisjoni pressiteates on von der Leyeni üleskutse tõhustada “vaktsineerimist” ja selle hoogustamist esimene mitmest meetmest, mida liikmesriike kutsutakse üles kasutusele võtma “enne sügist”.

Teabeleht  teemal “COVID-19 – ELi valmisoleku ja reageerimise säilitamine: tulevikku vaatamine”, mille Euroopa Komisjon avaldas samal päeval, 27. aprillil, kordab von der Leyeni mõtet. Esimene osa kannab pealkirja “COVID-19 vaktsineerimise kasutamise suurendamine” ja esimeses punktis on kirjas:

  • Liikmesriigid peaksid suurendama vaktsineerimise kasutuselevõttu ning revaktsineerimise ja neljanda annuse manustamist neile, kes on selleks sobivad. Samuti peaksid nad suurendama laste vaktsineerimist.

Seda on originaalis rõhutatud. Teine punkt jätkub:

  • Liikmesriigid peaksid lähikuudeks ette valmistama COVID-19 vaktsineerimisstrateegiad, võttes arvesse hooajalise gripi samaaegset ringlust, ning lisama COVID-19 vaktsineerimise riiklikesse vaktsineerimisprogrammidesse.

100 miljonit vaktsineerimata inimest võetakse sihikule

12. mail korraldas Euroopa Parlamendi hiljuti loodud COVID-19 pandeemia erikomisjon (COVI) küsimuste ja vastuste istungi ELi tervishoiuvoliniku Stella Kyriakidesega. (Täispikk video

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt