
9. märts 2025 kell 12:03
Euroopas kasutab homöopaatilisi ravimeid üle 35 miljoni inimese ja mitmetes riikides on paljud perearstid omandanud ka homöopaadi ameti (näiteks Saksamaal). Tavaravimeid tarbides on alati oluline teada, kas ja kuidas tohib neid kasutada koos teiste ravimitega. Homöopaatilistel teradel toksilised kõrvamõjud puuduvad, kuid kas ja kuidas tarvitada neid koos tavaravimitega?
Teemat avab 22. märtsil veebis toimuval Eesti esimesel klassikalise homöopaatia konverentsil Maria Kurilova, kes on sellega tihedalt kokku puutunud nii läbi iseenda kui ka inimeste, keda ta nõustab.
Maria endast:
“Nii palju kui ennast mäletan, olen alati tahtnud inimesi aidata. Veel lapsepõlves unistasin arstiks saamisest.
Olles ise terve elu väga kehva tervisega, oli mul alati kerge mõista inimesi, kes kannatasid mingite vaevuste all. Soov aidata oli suur, kuid mingis vanuses taipasin, et ainult arstide peale loota ei saa. Ja kui ka mind nad rohkem ei suutnud aidata, otsustasin ise ennast ravida. Nii sattusingi homöopaatiasse.
See oli täiesti teistmoodi maailm, kus kõik vaevused said loogilisteks ja enamik neist ka ravitavateks. Teadmisterikas teekond viis mind huvitavate tutvusteni Eestis ja sealt edasi läbi Kreeka International Academy of Classical Homeopathy kuni Suurbritannia Centre for Homeopathic Education koolitusteni. Olen 7 aastat tagasi alustanud nõustamist ja viimastel aastatel edukalt aidanud tervist taastada, olles püsivalt tegutsev homöopaat ja Eesti Homöopaatia Keskuse liige.”
Elery Tammemägi (homöopaat, refleksoloog) – “Huvitavaid fakte homöopaatia kohta Eestis läbi ajaloo kuni tänaseni; homöopaatia ja ainete üldine tutvustus”
Riina Tõra (homöopaat, manuaalterapeut) – “Milline näeb välja distantstöö? Miks homöopaat nii palju küsimusi esitab ja tagasisidet tahab? Homöopaadi töövahendid”
Kelli Lomper (veterinaar, loomade homöopaat) – “Homöopaatia ja (lemmik)loomad – Miks? Kuidas? Millal?”
Kadri Carrico (homöopaat) – “Inimkeha kõige suurima vistseraalorgani, maksa, olulisus, sümptomaatika ja homöopaatiline käsitlus”
Varje Sinisalu (homöopaat) – “Keskendumishäiretega ja hüperaktiivsed lapsed. Üks perspektiiv homöopaadi silmade läbi lapse vajadusi mõistvast aspektist”
Maria Kurilova (homöopaat) – “Homöopaatia ja tavaravimite koosmõju”
Merle Martinson (homöopaat) – “Vaktsiini-/ravimikahjustused ja kuidas homöopaatia saab aidata”
Lisaks veel mõned üllatused.
Homöopaatia on mittetoksiline meditsiiniharu, mida kasutatakse haiguste ravimisel ja laiaulatuslikult ebameeldivusi põhjustavate seisundite leevendamiseks. Seda kasutavad tavalised inimesed, kursustel käinud homöopaadid ning professionaalsed homöopaadid paljudes regioonides üle kogu maailma. Euroopas kasutab homöopaatilisi ravimeid üle 35 miljoni inimese.
WHO 2001. aasta raporti järgi eelistab Šveitsis 81% elanikkonnast alternatiivmeditsiini, neist 63% kasutab peamiselt homöopaatiat. Saksamaal rakendab 80% arstidest oma töös alternatiivmeditsiini vahendeid ning homöopaatia on riiklikult tunnustatud ja haigekassa poolt hüvitatud ka näiteks Hollandis, Belgias ja Suurbritannias. Kõige enam on see raviviis levinud Indias ja Lõuna-Ameerikas.
Homöopaatia praktiseerijad on mitmesaja ravimi kohta kogunud peaaegu kaks sajandit informatsiooni läbi uurimistööde, mida tuntakse kui „ravimkatsetusi“, samuti dokumenteeritud kliiniliste juhtumite ja kaasaegsete teadusuuringute kaudu. Inglismaal tegutseb praegu neli homöopaatilist haiglat ning üle 400 arsti, kes kasutavad homöopaatiat igapäevatöös.
Euroopas on vaid üks riik, kus puuduvad homöopaatia apteegid ja kuhu ei ole võimalik tellida homöopaatilisi ravimeid samadel tingimustel nagu teistesse riikidesse. Kahjuks on see riik Eesti. Siin on homöopaatiliste ravimite turule pääsemise nõuded nii keerulised, et enamus, kes on üritanud neid täita, on lõpuks loobunud.
Homöopaatia Konverentsil tutvustatakse seda maailmas laialt levinud meditsiiniharu ning kummutatakse sellega seotud eksiarvamusi. Kindlasti arutletakse ka selle üle, miks süsteem levitab homöopaatia kohta valeinfot.
Homöopaatia Konverents 2025, laupäeval, 22. märts kell 12:00, veebis
Pilet (kuni 10. märtsini) 19 eurot, hiljem 29 eurot. Kõik piletiostjad saavad konverentsi ka järelvaadata!
Piletid Fientast: https://fienta.com/et/homoopaatia-konverents
Sündmuse info Facebookis: https://www.facebook.com/events/1366396441197124/
Toimetas Mariann Joonas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.