Miks usub vähki põdev kuningas Charles III homöopaatiasse?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. veebruar 2024 kell 10:44



Fotod: Wikimedia Commons / White House    + Pixabay (Bru-nO) + Canva

Jollerid nii siin kui sealpool lompi nimetavad homöopaatiat ohtlikuks libateaduseks. Ometi turgutas end just homöopaatiaga 96-aastaseks elanud Briti kuninganna Elizabeth II ning seda sama on kogu elu teinud ka tema poeg, praegu vähki põdev kuningas Charles III. Kas on võimalik, et maailma eliit teab midagi, mida Jollerid ei tea?

 

Hiljuti kirjutas Briti pärandmeedia tabloid The Guardian ründava loo homöopaatia kohta: aristokraatia ja kuulsused on vaimustuses meditsiinilisest jaburusest, mis, kuigi on kasutu, ei pruugi olla kaugeltki kahjutu, seletab koroonapettust müüa aidanud peavoolu usku ajakirjanik Martha Gill.

Ajakirjanik läheb isegi nii kaugele, et paneb homöopaatiat praktiseerivatele inimestele külge lamemaalaste sildi, kirjutades, et “ka lamemaalased olid kunagi füüsika eestseisjad. Gill selgitab, et homöopaatiaga tehakse lihtsalt raha – 2022. aastal hinnati homöopaatiliste toodete ülemaailmse turu väärtuseks 11 miljardit dollarit, jättes mainimata, et koroonapettusele panustas UK üksinda ca 500 miljardit dollarit.

 

19. sajandi keskel töötasid kümned homöopaadid üle maailma monarhide isiklike arstidena

 Miks on homöopaatia nii kasutu ja siiski nii levinud? küsib Martha Gill, ja vastab siis ise, et eliit on sellest olnud vaimustuses juba sajandeid.

“Osalt peab seletama, et see on eliidiringkondades alati meistrid leidnud. 19. sajandi keskel töötasid kümned homöopaadid monarhide isiklike arstidena üle maailma – sealhulgas Suurbritannias, kus esimene kuninglik homöopaatiline arst oli Devonshire’i hertsoginna poeg. Walesi prints Edward oli Londoni homöopaatilise haigla patroon; kuningas George VI nimetas võidusõiduhobuse eelistatud ravimi järgi Hypericumiks.

Kuninganna ema

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt