
8. märts 2025 kell 18:24
Ravimikahjustused on teema, mida naljalt avalikult lahata ei soovita. Kuigi neid lugusid on üksjagu jõudnud ka suurde meediasse, kiputakse ravimikahjustusega kimpus olevaid inimesi ja nende muresid pisendama. Eestis on sadu peresid, kes on oma lapse ravimikahjustust leevendanud või isegi ravinud homöopaatia abil.
Seda teemat avab 22. märtsil veebis toimuval Homöopaatia Konverentsil Merle Martinson, kes räägib enda ja oma pere loo.
Merle endast:
“Mina olen Merle Martinson ja minu tee homöopaatia imelisse maailma algas 2012. aastal, kui minu pojal tekkisid vaktsiinikahjustused. Kuigi neid peetakse haruldasteks, märkasin beebigruppides, et tegelikult esineb neid sageli. Kahjustuse tõttu ei toiminud enam poja immuunsüsteem korralikult – ta haigestus pidevalt ning lisandusid ka tugevad neuroloogilised probleemid. Minu rahulikust lapsest sai järsku pöörane tegelane. Ma ei leppinud sellega ega uskunud, et see peabki nii jääma. Avasin end teistsugustele lahendustele ja sain aru, et maailmas on palju enamat kui ainult moodne meditsiin. Tänu sellele kadusid need probleemid üsna kiiresti ja täna on mul kodus terve, tasakaalukas ja nutikas poiss.
Homöopaatia jõudis minu ellu tänu sugulasele, kes oli ka oma peres tõsiseid tervisemuresid lahendanud. Ta soovitas seda mulle alles siis, kui olin ise valmis seda vastu võtma. Üks lause jäi mulle eluks ajaks meelde: “Kaotada pole midagi.” See on tõsi, sest homöopaatia ei ole toksiline ega põhjusta tavaliselt kõrvaltoimeid. Olen nüüd juba üle 10 aasta näinud oma pere ja klientide peal, kui võimsaid tulemusi homöopaatia suudab pakkuda neile, kes on valmis kannatlikult proovima.
Olen iseendale sügavalt tänulik, et selle teekonna ette võtsin. See avas minu jaoks täiesti uue maailma, kus lahendused on olemas. Peale poja tervenemist otsustasin ka ise homöopaatiat õppida – esmalt kodukasutaja tasandil ning hiljem Kreeka Rahvusvahelises Homöopaatiakoolis, kus omandasin ka diplomi.
Homöopaatia roll tervise taastamisel on aina olulisem, sest üha rohkem inimesi mõistab, et tervise hoidmiseks tuleb toetada immuunsüsteemi ja vältida toksiliste ainete kuhjumist. Oleme oma tervisega mängides liiga kaugele läinud ning see maksab juba valusalt kätte.
Minu elus on kaks suurt missiooni: esiteks aidata inimestel märgata ebaausaid mahhinatsioone, mis kahjustavad meie tervist erinevatel tasanditel, ja teiseks avardada mõtteviise, et inimesed oleksid valmis kaaluma alternatiivseid lahendusi, sealhulgas homöopaatiat. Kui see tasakaal taastub, saab maailm olla selline, nagu ta olema peab.
Konverentsil soovin rääkida lähemalt oma poja vaktsiinikahjustuse järgsetest kogemustest ja sellest, kuidas homöopaatia selle ära lahendas. Vaktsiinide ja ravimite kõrvalmõjud mõjutavad inimesi igapäevaselt ning on aeg sellest avameelselt rääkida. Kuid ainult tunnistamisest ei piisa – meil on vaja ka lahendusi.
Lisaks jagan oma mõtteid selle kohta, mida homöopaatia õppimine mulle inimesena andnud on peale oskuse terviseprobleeme lahendada.
Kõige olulisem aeg inimese arengus on lapsepõlv. Kui selles etapis tekitada kehasse toksilisi koormusi, suureneb märkimisväärselt krooniliste haiguste risk – seda kinnitavad ka uuringud. Seega on aeg õppida ja luua uusi oskusi ja hoiakuid. Me ei pea haigustega leppima, vaid saame ise teha väga palju selleks, et end ja oma lapsi päriselt tervena hoida. Homöopaatial on minu jaoks selles protsessis ülioluline roll.
Tule kuula ja avarda oma meeli – kaotada pole midagi, vaid ainult võita!”
Elery Tammemägi (homöopaat, refleksoloog) – “Huvitavaid fakte homöopaatia kohta Eestis läbi ajaloo kuni tänaseni; homöopaatia ja ainete üldine tutvustus”
Riina Tõra (homöopaat, manuaalterapeut) – “Milline näeb välja distantstöö? Miks homöopaat nii palju küsimusi esitab ja tagasisidet tahab? Homöopaadi töövahendid”
Kelli Lomper (veterinaar, loomade homöopaat) – “Homöopaatia ja (lemmik)loomad – Miks? Kuidas? Millal?”
Kadri Carrico (homöopaat) – “Inimkeha kõige suurima vistseraalorgani, maksa, olulisus, sümptomaatika ja homöopaatiline käsitlus”
Varje Sinisalu (homöopaat) – “Keskendumishäiretega ja hüperaktiivsed lapsed. Üks perspektiiv homöopaadi silmade läbi lapse vajadusi mõistvast aspektist”
Maria Kurilova (homöopaat) – “Homöopaatia ja tavaravimite koosmõju”
Merle Martinson (homöopaat) – “Vaktsiini-/ravimikahjustused ja kuidas homöopaatia saab aidata”
Lisaks veel mõned üllatused.
Homöopaatia on mittetoksiline meditsiiniharu, mida kasutatakse haiguste ravimisel ja laiaulatuslikult ebameeldivusi põhjustavate seisundite leevendamiseks. Seda kasutavad tavalised inimesed, kursustel käinud homöopaadid ning professionaalsed homöopaadid paljudes regioonides üle kogu maailma. Euroopas kasutab homöopaatilisi ravimeid üle 35 miljoni inimese.
WHO 2001. aasta raporti järgi eelistab Šveitsis 81% elanikkonnast alternatiivmeditsiini, neist 63% kasutab peamiselt homöopaatiat. Saksamaal rakendab 80% arstidest oma töös alternatiivmeditsiini vahendeid ning homöopaatia on riiklikult tunnustatud ja haigekassa poolt hüvitatud ka näiteks Hollandis, Belgias ja Suurbritannias. Kõige enam on see raviviis levinud Indias ja Lõuna-Ameerikas.
Homöopaatia praktiseerijad on mitmesaja ravimi kohta kogunud peaaegu kaks sajandit informatsiooni läbi uurimistööde, mida tuntakse kui „ravimkatsetusi“, samuti dokumenteeritud kliiniliste juhtumite ja kaasaegsete teadusuuringute kaudu. Inglismaal tegutseb praegu neli homöopaatilist haiglat ning üle 400 arsti, kes kasutavad homöopaatiat igapäevatöös.
Euroopas on vaid üks riik, kus puuduvad homöopaatia apteegid ja kuhu ei ole võimalik tellida homöopaatilisi ravimeid samadel tingimustel nagu teistesse riikidesse. Kahjuks on see riik Eesti. Siin on homöopaatiliste ravimite turule pääsemise nõuded nii keerulised, et enamus, kes on üritanud neid täita, on lõpuks loobunud.
Homöopaatia Konverentsil tutvustatakse seda maailmas laialt levinud meditsiiniharu ning kummutatakse sellega seotud eksiarvamusi. Kindlasti arutletakse ka selle üle, miks süsteem levitab homöopaatia kohta valeinfot.
Homöopaatia Konverents 2025, laupäeval, 22. märts kell 12:00, veebis
Pilet (kuni 10. märtsini) 19 eurot, hiljem 29 eurot. Kõik piletiostjad saavad konverentsi ka järelvaadata!
Piletid Fientast: https://fienta.com/et/homoopaatia-konverents
Sündmuse info Facebookis: https://www.facebook.com/events/1366396441197124/
Toimetas Mariann Joonas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.