Urmase lugu: Kuidas aastakümneid väldanud haavandilisele põletikule mõne päevaga leevendust sain

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. märts 2019 kell 16:49Väikeettevõtja Urmas (55) on juba aastakümneid haavandilise soolepõletiku ehk koliidi ravimiseks abi otsides kasutanud erinevaid ravimeid. Viimase viieteistkümne aasta jooksul on ta täielikult muutnud oma toitumist – menüüst on välja jäetud kõik suhkrut sisaldav ning alkohol. Leevendust on see toonud, kuid aeg ajalt (eriti reisides), löövad sümptomid jälle välja. Enne üht pikemat lennureisi, kui haigus oli juba eelnevalt ägenenud, otsustas Urmas proovida teatud probiootikume. Annamegi sõnajärje edasi mehele endale, sest tema arvates peaksid kõik sama haigust põdevad inimesed omama ligipääsu infole, kuidas tema sellele haigusele lõpuks ometi leevendust sai. 

 

Põdesin haavandilist jämesoolepõletikku (colitis ulcerosae) juba eelmisest sajandist alates. See on väga hull haigus, mis halvab nii üldist energiataset kui mõtlemisvõimet. Alguses (esimesed 15 aastat) tarvitasin arsti kirjutatud ravimeid, näiteks Salasopiridasini ja Pentasa tablette. Hiljem olen järk järgult läinud üle ravimtaimedele. Tavameditsiin peab seda haigust krooniliseks, mis saadab sind elu lõpuni. Dr Mirme, kelle juures iga 2 kuu tagant tablettide retsepti käisin toomas, kinnitas sama ja rõhutas alati, et kogu aeg peab tablette võtma, iga päev vähemalt 3 tk, haiguse ägenedes võtsin 3 x suurema koguse.

Seoses elustiili muutmisega (eriti viimase kolme aasta jooksul) olin tablettide tarvitamise praktiliselt lõpetanud. Aeg-ajalt esines ägenemisi (1 x kuus või kord 2 kuu jooksul), siis võtsin ka tablette. Alati esines ägenemine lennureisil või pikemal bussireisil.

Niisiis oktoobris 2018 pidin ma lennukiga Horvaatiasse lendama. Samas oli haigus juba ägenenud ja kartsin, et asi läheb ikka väga hulluks. Pakkisin tabletid kaasa ja ostsin ka prooviks paki DrOhhira piimhappebaktereid. Sain poest veel viimase paki ja müüjaneiu märkis, et on jah kallis, aga ikka ostetakse.

 

Drastiline muutus aastakümneid kestnud haigusseisundile kõigest mõne päevaga

Olin nende kapslite kohta juba aasta varem lugenud ja uurinud. Samas olin apteegis saada olevaid erinevaid piimhappebaktereid varemgi proovinud, aga mingit ahhaa-elamust nendega polnud.

Ühesõnaga. Võtsin juba lennureisi eelsel õhtul 2 kapslit sisse. Järgmisel hommikul ja päeval kokku 2. Muutusi märkasin järgmisel päeval väga hästi, ei gaase, ei kempsuvahet jooksmist… Rahu ja vaikus! See pani mind imestama ja tegi tuju heaks. Järgneva 8 päeva jooksul võtsin kogu aeg 2 kapslit päevas ja tagasilennul samuti. Ja ei mingeid vaevusi, kõik kõige paremas korras. Tagasilööke polnud kõige vähemaidki.

Ma ei osanud nii kiiret mõju oodata! Nüüd olen tarvitanud kapsleid nende kuude jooksul iga päev 1 tk. Seni pole olnud mingeid haigusnähte, aga ma arvestan, et tegelik tervenemine võtab aega. Igatahes jätkan nende tarvitamist vähemalt aasta.

 

Haiguste ravis on elustiili ja harjumuste muutmine paranemise alustalaks

15 aastat tagasi alustasin dieedipidamist dr Adik Levini juhitud Role firma abil. Sain täpse toitumisjuhise, milliseid toiduaineid võib süüa ja milliseid mitte. Mis millega kokku sobib ja kui palju aega peab erinevate toidukordade vahele jätma. Uuring maksis toona 3000 krooni, minu jaoks üüratu raha. Mõtlesin, et selle 3 kuud pean ikka vastu. Juba 4 päeva hiljem ei tundnud ma oma keha enam ära! Energiat oli 3 x rohkem!

Sisuliselt olen sama toitumisskeemi kogu aeg jälginud. Olen loobunud kookidest, kommidest, küpsistest ja tortidest. Samuti igasugusest valget suhkrut sisaldavatest jookidest ja toiduainetest (näiteks leiba ostes uurin, mis seal täpselt on ja minu arust ei ole ilus tegu leivale suhkrut lisada ja nii ostja maitsemeelega manipuleerides endale kasumit teenida). Tarvitan igapäevaselt oma idandatud toortatraidusid, Tiibeti piimaseene keefiri, chia seemneid, klorella tablette, nelja soola pulbrit ja teisi tervisetooteid. Kasvatan ise juurvilju ja puuvilju. Alkoholi ei tarvita, telekat ei vaata, viibin palju looduses….

Olen muutnud ka oma mõtteid. Tagasilööke ja katsumusi vaatan elu õppetundidena ja olen nende eest tänulik.

 

Foto: Shutterstock

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt