Vastuhakk materialismile: muusik ja krišnaiit vandenõudest ja valikutest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. märts 2014 kell 12:59indexJohn Joseph McGowan (s. 1962) on New Yorgist pärit punkrokklaulja, kes sai tuntuks bändiga Cro-Mags. 2007. aastal ilmus tema elulooraamat “Evolution of a Cro-Magnon” (Kromanjoonlase evolutsioon), milles muusik räägib oma raskest lapsepõlvest ja vaimse eneseleidmise teest ning krišnaiidiks saamisest. McGowan on kirjutanud ka raamatu “Meat is for Pussies” (Liha on nõrkadele), mis räägib taimetoitlusest, treeningust ja tervislikust eluviisist. Allolevas intervjuus arutleb McGowan Uue Maailmakorra ja teadvuse avardamise teemadel.

 

Vandenõud ei ole ainult teooriad

Abhay Charanaravinda Bhaktivedanta Swami Prabhupada oli krišnaiitide liikumise asutaja, kelle sõnul on revolutsioon teadvuse seisund. Üksnes kirumisega ei saa peatada valitsuste sahkerdamist ega ära hoida false flag operatsioone nagu 9/11 ja rahvahulkade kontrollimist, ütleb McGowan, rääkides sellest, miks Prabhupada õpetus tänapäeval eriti aktuaalne on.

Prabhupada sõnul on krišnaiitide liikumist pidevalt hävitada proovitud, sest see vastandub peavoolu seisukohtadele. Tänapäeva noored alluvad üha enam ajupesule, mida tehakse massimeedia ja reklaamide kaudu, organiseeritud religioon kontrollib inimesi oma õpetuste abil. Selle taga on mõned mõjukad perekonnad nagu Rockefellerid ja Rothschildid, kes arvavad, et planeet Maa kuulub neile. Maailmapoliitikat kontrollivad eliidi grupid nagu Bilderberg, mille kohtumistel otsustatakse suur osa olulisi maailmaasju.

prabhupada

Prabhupada

 

John Josephi raamat “Meat is for Pussies” räägib taimetoitlusest ja “vandenõuteooriatest“, mis avavad inimese tervisele ohtlike eksperimentide tagamaid. Aga geneetiliselt muundatud toit ei ole enam vandenõuteooria, see on tõestatud reaalsus. ÜRO ja WHO programm The Codex Alimentarius, mis kehtestab toitude ja toidulisandite rahvusvahelised standardid, soosib madalakvaliteedilisi ja geneetiliselt muundatud toiduaineid. Kurikuulsa Monsanto tegevuse varjatud eesmärk ei ole enam pelgalt teooria – selle kõige taustal pole sugugi üllatav, et näiteks USA kaitseministeeriumi peasekretär Donald Rumsfeld oli Searle’i (nüüdseks Monsantole kuuluv farmaatsiatoodete ettevõte) juhatuse liige ning see ettevõte omas aspartaami patenti.

 

Vastuhakk materialismile

McGowan rõhutab, et me ei või lootma jääda poliitikute tegutsemisele, vaid peame ise asuma olukorda muutma. Ta ütleb, et on loonud krišnaiitide templi, mis tegutseb Prabhupada õpetuste järgi, kuid samas kerkib meie ümber aina enam võltstempleid, mille tegevus tugineb pettustele. Sellistes kohtades ahistatakse vahel isegi koolis lapsi ja neid, kes võivad pettuse paljastada.

Kuidas on võimalik, et spirituaalsest liikumisest on tehtud naljanumber, küsib McGowan. Krišnaiidid on kadumas ja vaigistatud, sest nad jutustavad vastuhakust materialismile. Iiri filosoof ja poliitik Edmund Burke on öelnud, et kurjuse triumfiks piisab sellest, et head inimesed ei tee midagi. McGowan ütleb, et tema raamat on inimeste inspireerimiseks, et neil oleks võimalik paremini mõista maailmas toimuvat ja jõuda vaimsele teele, puhtuse ja pühendumiseni, Prabhupada õpetuse toel.

hare-krishna

 

Rahu saab tulla alles siis, kui lõpetatakse tapmine

Viimasel ajal on paljud kuulsused pealtnäha kaasa läinud keskkonnasõbralike liikumistega, kuid ikkagi käiakse söömas näiteks hirmkallist Kobe veiseliha. Suuremal osal inimestest ei ole õrna aimugi, mida nad saaksid teha meie planeedi päästmiseks – meie suurim probleem on endiselt see, et me arvame, et Maa kuulub meile.

China Dead Pigs

 

Tänaseks pole see enam mingi uudis, et lihatööstus on meie planeedi üks suuremaid saastajaid, kuid vanad traditsioonid on visad kaduma ja niikaua, kui sellega saab raha teenida, leidub alati ahneid inimesi ja ettevõtteid, kelle eesmärk on üksnes kasum. Maailm ei näe enne rahu, kui lõpetatakse loomade jõhker tapmine, millega inimkond suurendab oma karmavõlga: sõdades sureb iga päev inimesi, sest tapmine toodab aina enam tapmist. Paraku on ka roheline liikumine suures osas vaid kaval rahade liigutamine ja enne ei muutu midagi, kui me ei saa toimuva põhjustest aru.

Tuleb olla inimestele eeskujuks, et muutuks meie teadlikkus ja sellega koos ka ühiskond. Meisse süstitakse pidevalt hirmu kohutavate sündmustega nii majanduses kui ka argielus, et meid oleks lihtsam kontrollida, kuid see on vaid aja küsimus, millal eliit ei suuda enam kogu maailma oma käpa all hoida. Inimesed on avatud muutustele, mõistes üha rohkem enda ümber toimuvat – suureneb spirituaalsete inimeste arv, taimetoitlus ja vägivallatud õpetused levivad. Kuigi me oleme praegu veel Kali Juga pimeduse ajastus, kus inimtsivilisatsiooni vaimsus langeb, on meil võimalik seda ümber pöörata heategude ja karma abil, arvab McGowan.

 

Vaata intervjuud siit (osa 1, järgmised osad video infos).

Hare Krišna liikumise (The Hare Krishna Movement) kodulehekülg.

Fotod: amazon.com, wac.450f.edgecastcdn.net, img3.garnek.pl, collections.yadvashem.org, facebook.com/satsvarupa.das.goswami/timeline

 

Toimetas Laur Raudsoo

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt