Katkend raamatust, mis võib muuta su elu!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. juuli 2019 kell 16:36Manifesteerides tulevikku on vaja aru saada enda julgusest, reaalsetest võimalustest ja pingutust nõudvatest tegevustest. Iga sinu mõte on homse päeva emotsioon ja seejärel tegevus. Ole oma tegevuste ja tulemuste autor. Carmen Pritsoni raamat “Manifesto“ on arengukalendrina justkui inspiratsioonivedur, sinu isiklik visioonide järgija.

 

“Manifesto“ on unistuste ja eesmärkide loomise võimalus. See on hea tööriist, mis aitab sul jõuda lähemale nendele eesmärkidele, millest oled ehk juba ammu unistanud, aga pole mingil põhjusel veel saavutanud. Raamat kingib lugejale edumaa – olla kindlam oma valikutes ja kiirem nendeni jõudmisel. „Manifesto“ on loodud eesmärgiga anda sulle vajalik lootus ja reaalsete sammude järgimise võimalus. Kui sa ei näe, kuhu suundud, siis ei saa sa olla ka väga kindel selles, kuhu lõpuks jõuda soovid. Kui sinu eesmärk on jõuda kaugemale, hüpata kõrgemale, siis on vaja oma elu planeerida.

“Põhjused, miks me ei liigu edasi, on aga tihti seotud just sellega, et me ei pane eesmärke ja plaane kirja. Kas sa teadsid, et kirja pandud eesmärkidel on lausa 40% suuremad võimalused täituda?“ küsib Carmen raamatus.

Telegram avaldab teosest katkendi pealkirjaga “Mis on sinu viha põhjus tegelikult?“. Carmen kutsub raamatus üles viha targalt kasutama.

 

Loovus sünnib tulest

Paljud inimesed ei teagi, mis tähendab elada ilma pideva VIHKAMISE tundeta. See on saanud paljudele nende elu lahutamatuks osaks.

Vihatakse enda tööd, vihatakse naabrit, poliitikuid, lärmi ja vägivalda või koguni päikest ja tuult. Viha on olnud üsna edasiviiv tunne juba inimajaloo algusaegadest. Just VIHA oli see, mis tegi loomast lõpuks inimese ja kui see loom meis jälle pead tõstab, siis kogeme seda tunnet ikka ja jälle. Tuleb sulle meelde mõni selline juhus, kus sa vihkasid mingit olukorda või inimest nii palju ja nii teravalt, et ainuke reaktsioon, mis sinust väljus, oligi vaid MÖIRE ehk lihtlabane KARJUMINE.

Sa karjusid justkui loom ja hiljem, rahunedes, kui inimlikkus hakkas sinus taas pead tõstma, küsisid endalt: Mis juhtus? Mis see nüüd oli? Miks ma nii vihastasin? Kas see olukord oli tõesti seda väärt?

Loom sinu sees on rahulik, kui sinu tunded on tasakaalus. Looduses ei kannata ju ükski loom ehmatusi. Inimlikust seisukohast tähendab see ärevust ja ootamatuid olukordi. Mõtle pisut sellele, mis viib sind tavaliselt tasakaalust välja. Kui palju saaksid neid olukordi rohkem kontrollida ja endale teadlikult teadvustada? Olles juba ette teadlik enda võimalikest reaktsioonidest, saaksid olukorra tekkimisel olla rohkem tasakaalus.

Viha ei ole aga ainult VIHA. See on samuti valu. Sina, inimene oled sellele tundele lihtsalt andnud tähenduse. Kui loom on saanud haiget, siis ta ei unusta seda iial ja hoiab alateadlikult end sellistest olukordadest tulevikus eemale. Sama on vast ka sinuga? Hoiad sa end eemale inimestest, kes on sulle kunagi haiget teinud, sest kardad uuesti seda sama valu tunda? Sinu teadlik meel on sellele olukorrale või inimesele andnud kunagi tähenduse ja see seostub sinu jaoks kõige paremini sõnaga VIHKAMINE.

Kui laps ütleb emale või isale, et ta vihkab neid, siis tegelikult tahab tema hing öelda: andke andeks, aga te olete mulle haiget teinud ja selleks, et te seda enam teha ei saaks, ma väljendan end sõnaga, mis teile samuti haiget teeks – ma vihkan teid. Sellistel hetkedel kasutavad lapsed tihti koera energiat. A la ära tule, ma hammustan. Olen kuri koer ja parem oleks, kui sa lähedale ei tuleks 🙂 Sellised võrdlused annavad sulle võimaluse analüüsida enda käitumist ebameeldivates olukordades.

Küsi endalt: Millise looma energiat tunnen endas kõige enam, kui olen vihane? (Karu? Tiiger? Koer?) Kuidas kipud käituma ja kuidas rahunema?

Looma energiat on alati võimalik muuta aga LOOVAKS energiaks. Mis see tähendab? Loovus on loovalt mõtlemine. Näiteks kasutada seda võimast (tulist) loomenergiat laulu, luuletuse või mingi muu teose loomiseks. Suured võidud spordis on sündinud just tänu sellele loom- ehk loovale energiale, mida nimetame ka vihaenergiaks.

Kasuta seda targalt. : ) Ära raiska seda karjumisele või enesehävitusele. LOO midagi suurt.

 

Carmen Pritson

 

Allikas: Carmen Pritson “Manifesto”

Vaata ka videot:

Fotod: erakoguKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt