KUULA | Marius Vahter: seedeelundkond on seotud kõikide erinevate terviseprobleemidega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. juuni 2021 kell 21:22Foto: Ausad Mehed

Käesolevas podcasti ”Ausad mehed” episoodis on Chris Kala külaliseks ning vestluskaaslaseks IT taustaga soojuspumba mees Marius Vahter, kellest on tänaseks saanud tervise edendaja, kelle igapäeva tegemiste hulka kuulub ka inimeste koolitamine ning ensüümide maailmas “suplemine”.

 

Tänane saatekülaline Marius ei plaani oma elu pikalt ette ja see annab talle võimaluse pidevalt uusi asju õppida ja käivitada. Ta on aktiivne mees, kes on varasemalt kokku puutunud mitme ettevõtmisega, millest üks neist pakub talle täna ka mingis mahus passiivset sissetulekut ja võimalust valida millal, kus, kellega ta on aega sisustab. Elu on Mariust tänaseks toonud kohta, kus ta eelnevalt on aastaid tegutsenud tehnilise valdkonnaga ehk soojuspumpadega, kuid tänaseks on elu viinud teda hoopis tervisetoodete maailma.

Mariusele meeldib filosofeerida ja küllap just seetõttu fännab ta Oshot, kelle raamat „Hirm” on alati ta öökapil. Marius usub, et elu täisväärtuslikuks nautimiseks ei tohi seda hirmudel juhtida lasta. Talle meeldib mööda ilma rännata, eriti Tai saartel, kuid tõeliselt õnnelikuna tunneb Marius end just nimelt Eestis – siin on tema lähedased, sõbrad ja mälestused.

Marius räägib saates sellest, kuidas temast kui tehnilisest soojuspumba mehest sai tervise valdkonna entusiast ja huviline. Marius oli olnud mõned aastad tagasi Tais puhkamas ja sattunud nägema ühe tütarlapse telefoni ekraani, kus olid olnud  pildid justkui millestki katseklaasis oleva sarnasest. Kiirelt aga selgus, et tegemist oli inimese soolepuhastuse järgse väljaheitega, mille Marius suurest huvist ka ise kohe seal samas ette võttis. Saades positiivse kogemuse osaliseks, otsustad ta seda sama toodet ka oma lähedaste peal Eestis proovida. Lõppes see kõik sellega, et ta konsulteeris Eesti tipp tervise ekspertidega ning otsustas hakata sellega Eestis tegutsema. Hea Lugu sellest, kuidas ühest pumbamehest sai tervise alane mees.

“Suurim probleem inimese tervises seisneb selles, et inimese siseorganid ei saa tihtipeale väga hästi töötada, sest inimese närvisüsteem on pidevalt aktiveeritud. Näiteks sa käid tööl, mis sulle ei meeldi, mis võib omakorda viidata ka sellele, et kodus on taustal probleemid. Toitu sööd koos telefoniekraaniga ilma üldse endale teadvustamata, mida sööd jne. Organism tahab tegelikult pärast sööki veidikene puhata. Sümpaatiline närvisüsteem on käivitunud siis kui inimene on ärevas seisundis. Organism sellel hetkel suunab verevarustuse pähe, et suudaksime kiirelt mõelda ja seetõttu saavad organid vähem verevarustuse tähelepanu. Selle tõttu hakkavad organid oma tööd poolikult tegema, mille tulemusena hakkavadki jääkained meie soolestikus kogunema. See on peamine põhjus, miks on vaja aeg-ajalt enda organismi puhastada.”

Head mõtted:

  • “Inimene peab iseenda õnnelikuks olemise eest vastutama.”
  • “Kui sa osaled kellegi elus, siis sa juba mõjutad teda.”
  • “Ma tunnen, et maailm on turvaline koht ja see aitab mul rohkem elu usaldada.”
  • “Palgaläbirääkimistel küsi alati natukene rohkem.”
  • “Kus on soov ja tahe midagi saada, seal on alati võimalused.”
  • “Kui hakkate elus leidma põhjuseid ja takistusi, miks sa midagi ei saa, siis küsi endalt, kui väga sa seda tegelikult siiski tahad. Seal on taustal erinevad alateadlikud mustrid.”
  • “Seedeelundkond on seotud kõikide erinevate terviseprobleemidega.”
  • “Soolepuhastus ei tähenda ilmtingimata kohe klistiiri, siin on inimestel vale arusaam.”
  • “Inimesed hakkavad oma tervisele mõtlema siis kui midagi juba viga on, aga ei ole vaja nii kaua oodata.”
  • “Tänase toitumise probleemiks on asjaolu, et me sööme liiga palju rasvast ja liiga vähe kiudaineid.”

Kuula saadet ja saa teada, kuidas on Mariuse lapsepõlv teda täiskasvanueas toetanud; mismoodi kuulata oma intuitsiooni et teha elus kannapöördeid; kuidas võtta vastu teadmatust; kuidas sai soojuspumba mehest tervise edendaja ja mis on see hämmastav soole ja maksapuhastus, mida Marius oma brändiga ZenCleanz Eesti inimestele pakub.

 

Vaata lisaks: Chris KalaAusad Mehed podcast

Foto: Ausad Mehed

 

Toimetas Chris KalaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt