KUULA: William Koval räägib kahest erinevast reaalsusest ja lahti laskmisest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. mai 2021 kell 14:58



Foto: Ausad mehed

Selles podcast’i “Ausad mehed” episoodis on Chris Kala külaliseks William Koval, kellega arutletakse mitmetel elulistel ja olulistel teemadel. William räägib oma teekonnast iseenda juurde. Kirju minevikuga “näitlejast” elu absurditeatris on tänaseks saanud populaarne motivatsioonikõneleja, kes on viimaste aastate jooksul osalenud mitmetes telesaadetes, podcast’ides ja esinenud lavadel. Ta haldab Facebooki gruppi “Koos muudame maailma paremaks”, kus teda jälgib 18 000+ inimest. William on veendunud, et selleks, et elu saaks muutuda, peab muutuma ka see, kuidas sa iseendasse suhtud.

 

Öeldakse, et maailm on näitelava ja meie vaid näitlejad seal sees – ka William on olnud “näitleja”, kes on oma elus teinud igasuguseid hulle tempe. Näiteks napsisena põgenenud loomaaias ninasarviku eest; kakelnud politseiga, sattunud nii traumapunkti kui ka arestimajja… William meenutab, et kartis minevikus teistest erineda ja olla tema ise, kuni hetkeni, mil valis hirmu asemel armastuse. Loomult on ta suurejooneline unistaja, kes usub, et elus on tegelikult kõik võimalik.

Williami sulest ilmus hiljuti JES Kirjastuse sarjas “MEES” raamat “MEES 6 – maskiga või maskita”.

“Sotsiaalne heakskiit on midagi, mida me kõik kogu aeg igapäevaselt taga ajame. See hirm väljaheitmise ees tähendas kunagi surma, aga täna ei tähenda see enam surma, kui sinuga ei nõustuta. Tihtipeale tahame kuuluda nende inimeste sekka, kelle juurde me ei ole mõeldud kuuluma. Kõikidele meeldimine on mõttetu üritus. Selleks, et kõigile meeldida, tuleks püüda käituda võimalikult normaalselt, nii et sul puudub enda arvamus,” mõtiskleb William.

“Tuleks õppida aru saama sellest, mida tähendab päriselt olla avatud. Sa ei arene edasi, kui oled suletud mõttemaailmaga. Tavaliselt jääb meie avatus kinni lapsetasandil ja täiskasvanuna oleme kinnised. Aga olles ja jäädes avatuks, oleme võimelised enda ellu laskma uut informatsiooni, mis toob meile palju uusi uskumusi,” avab ta oma maailmavaadet.


Veel häid mõtteid saatest:

“Elu ei peaks olema üksluine kulgemine.”

“Kui sulle tundub, et sa hakkad hulluks minema, siis see võib hoopis tähendada seda, et sa oled tegelikult sellest unest ärkamas.”

“Ükski asi, mis tuleb sinust väljastpoolt, ei tee sind õnnelikuks.”

“Niikaua, kui ma elan eituses, ma kannatan.”

“Kõik, mida me endale ütleme, nii hakkabki olema. Me loome endale seda, kuidas me iseendaga räägime, see on sisemine alateadlik programm, mis loob meile piiravaid uskumusi ehk lugusid.”

 

Kuula saadet ja saa teada, miks on oluline olla avatud, kuidas päriselt lahti lasta, miks on inimeste jaoks hirmus massist erineda, kahest erinevast reaalsusest ja sellest, kuidas kannatamine on kahe reaalsuse omavahelise suhtega seotud.

 

Vaata lisaks: Chris KalaAusad Mehed podcast

Foto: Ausad Mehed

 

Toimetas Chris Kala



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt