Sri Bhagavani vabastavad õpetused: Ei pea mõtlema selle üle, miks sa siia ilma tulid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. november 2019 kell 18:44Foto: Kuldne Ajastu Eesti

“Ärge raisake oma elu täiuslikkuse saavutamise peale, kuna kõik on täiuslik, ning te ei pea mõtlema selle üle, miks te siia ilma tulite. Täitke oma loomulikke soove,” ütleb vaimne õpetaja Sri Bhagavan, kelle initsieeritud virgumise protsess “Õnne teekond” toimub 9. detsembril Tallinna Õpetajate Majas otseülekandega Indiast. Virgumine on nihe teadvuses, mille tulemusel algab inimese vabanemise teekond – see on kannatustest ja piirangutest vabanemise teekond. Tegemist on juba viienda kursusega Tallinnas, mille käigus toimub iga osaleja teadvuse kasv.

 

Loe väljavõtteid Sri Bhagavani vabastavatest õpetustest elu ja vaimsuse kohta:

Kas olete näinud valgustunud inimesi? Kas te teate, et Buddha ja Mahavira elasid ühel ajal? Nad elasid lähedal, kuid ei kohtunud iialgi. Nad olid erinevad. Mõnikord kohtusid nende õpilased, vaidlesid ja tülitsesid. Kas te arvate, et valgustunud inimestel oli samasugune vaatevinkel? Absoluutselt mitte!

Ramana ja Sri Aurobindo – kaasaegsed õpetajad. Kas teate, et Aurobindo lubas endale põlglikult suhtuda Ramanasse? Ta ei tunnistanud Ramana seisundit ja Ramana ei tunnistanud Sri Aurobindo seisundit. Kuid see ei tähendanud, et nad olid vaenlased. See ei tähendanud ka seda, et nad tantsisid, hoides teineteisel käest kinni, lauldes, et nad on valgustunud.

Maailmas on nii palju inimesi, kes viibivad kaunites valgustunud seisundites, kuid valgustunud seisund ei anna teile valgustumist ennast.

Ma korrutan tihti, et müstilised kogemused ei tee müstikut. See on väga kuulus ütlemine. Te võite kogeda kõige kõrgemaid valgustunud seisundeid. Vaadake Hiina filmi “Samsara” ja te mõistate, millest ma räägin. See on film inimesest, kes viibis seisundis 3 aastat, 3 kuud ja 3 päeva ja siis tuli seisundist välja. Ta läbis palju raskusi. Te näete, milliseks kujunes tema elu. Ta muutus tavainimesest hullemaks. Seisund ei tähenda midagi.

Teil on samuti väga kummaline ettekujutlus sellest, et valgustunud inimesed on väga rahulikud, armastavad ja vaiksed. Ei, sellised on pühakud. Palun saage aru, et ma ei ole pühak. Pühakud võivad olla väga armastavad, väga heatahtlikud ja armsad. See ei puutu sellisesse inimesse nagu mina. Mina lihtsalt vastan mingisugusele sündmusele ja kõik. Ma ei tule pärast selle sündmuse juurde tagasi ega mõtiskle selle üle.

Kui saabuvad uue ajastu energiad, juhtub see, et toimuvad muudatused pranas, mis vastutavad muudatuste eest inimteadvuses, mis vastutavad muudatuste eest inimtajus, mis vastutavad selle eest, kuidas inimesed kogevad reaalsust. Reaalsus jääb samaks, kuid see, kuidas te hakkate seda kogema, hakkab tohutult erinema. Kui te hakkate kogema reaalsust teistmoodi, te avastate Maapealse paradiisi.

Olla virgunud tähendab olla sina ise.” -Sri Bhagavan

Millist naudingut te ka ei sooviks kogeda: naudingut toidust, naudingut füüsilistest suhetest – kõik need on loomulikud soovid, mis olid loome poolt teisse paigutatud. Mida te peaksite tegema? Teil tuleks neid soove väljendada ja nautida, kuid samas ka sügavalt teadvustada seda, millega te tegelete. Kui te naudite jäätist, siis teadvustage seda. Kui te valmistute ette selleks, et hakata nautima suurepärast õhtusööki, siis nautige seda. Te lähete tantsima – nautige seda. Kui te surute kõike seda endas alla, siis te ei arene vaimselt, te ei virgu. Võib-olla teist saavad pühakud. Me ei püüa teid pühakuteks teha. Me aitame teil virguda. Me ei oota teie käest pühadust. Sugugi mitte. Pühak võib olla mittevirgunud. Me räägime virgunud ja valgustunud inimestest ning nemad on hoopis teistsugused.

Virgunud ja valgustunud inimesed on normaalsed inimesed, kes elavad oma elu. Nad võivad olla kurjad, nad võivad karjuda, võivad olla vahel ka vägivaldsed, kuid sellele järgneb oma tegude sügav teadvustamine ning nad ei kahetse. Täna nad võivad päästa madu ja homme konna. Kui nad päästavad mao, siis konn sureb. Kui päästavad konna, siis sureb madu. Nad lihtsalt tegutsevad – ongi kõik. See tegevus kerkib hetkes ja lõpeb hetkes. Nii tegutseb valgustunud inimene. Te ei ela oma elu päriselt. Kui te naudite toitu, siis nautige seda. Kui teile meeldib autoga sõita, siis sõitke autoga. Nii tuleb elada.

Seega teadvustage sügavalt seda, millega te tegelete. Te ei pea mõtlema selle üle, milleks te siia ilma tulite. Täitke oma loomulikke soove. Kui te hakkate seda tegema, siis te hakkate oma “mina” rahuldama. Kuid tuleb olla teadlik, siis te loomulikul kombel avastate selle, milleks te siia tulite. Kuid püüd mõista, miks te siia tulite, ei anna teile vastust. Ennast alla surudes te ei jõua sellesse seisundisse. Väljendage ja nautige ennast ning olge teadlikud – siis saate ka kõigele vastused.

Elu on lõputute eksperimentide jada.” -Sri Bhagavan

/…/ Inimese jaoks on maailm ideede mäng. Vara ning omandiõigus, abielu ja perekond, rikkus ja edu, rahvus ja religioon, kultuur ja traditsioonid – kõik need on ideed ning iga idee püüab iseenda jaoks impeeriumi luua. Ideed on olemuselt vastuolulised, nad on paigutanud inimese inimese vastu. Niipea kui te virgute, ideed ei hakka teid enam oma ellujäämise eesmärgil kasutama, te hakkate neid kasutama vastavalt oma vajadustele. /…/

/…/ Määratluste (ideede) ja läbielamata emotsioonide jõud püüdis teid sünni ja surma tsükli lõksu. Te loote oma elu vastavuses õppetundidega, mida teil tuleb läbida, ning soovidega, mida ihkate täita. Kõrgem teadvus soovib alati teie palvetele vastata. Elu on iseseisev valik, mitte sundus. /…/

/…/ Te ei saa luua, täitmata oma loomet vastandlike omadustega. Kui seal on vaimne aspekt, peab olema ka materiaalne. Kui seal on head, siis peab olema ka halba. Kui seal on õiget, peab ka vale olema. Seal, kus on tõus, peab olema ka langus. Kui on eesmine, on tagumine. Selline on loome ja selline on ka mõistus. Teil tuleb kogu seda terviklikkust emmata. /…/

 

Loe lisaks: 9. detsembril toimuv kursus “Õnne teekond

Foto: Kuldne Ajastu Eesti

 

Toimetas Carolina Daineka / Kuldne Ajastu EestiKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt