India vaimne õpetaja: Miks sinuga juhtub see, mis juhtub

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. jaanuar 2020 kell 19:48Kõik me kogeme elus tõuse ja mõõnu. Meiega juhtuvad ootamatud asjad nagu lähedaste inimeste kaotamine, finantsilised raskused ja suhete purunemine. Miks sellised asjad juhtuvad ja kuidas tulla nendest olukordadest välja positiivsena?

 

Vastab India vaimne õpetaja, Ühtsuse Ülikooli ja Kuldse Ajastu liikumise asutaja Sri Bhagavan: 

Teatud astmeni me võime rakendada psühholoogiat ja selgitada, miks miski sinuga juhtub. Kuldse Ajastu liikumises on meil aga hoopis teine nägemus sellest, mis tegelikult toimub. See ei räägi vastu ei tänapäevasele ega iidsele psühholoogiale. Teatud eesmärkide saavutamiseks on psühholoogia kasulik.

Meie aga näeme, et inimene on tegelikult kõigest arvuti. Arvuti, mida juhib konkreetne programm ja sellel programmil on kolm põhikomponenti: esmased piirangud, teisesed piirangud ja kolmandased piirangud.

Esimene piirangute komplekt on see, mida me nimetame esmaseks programmiks. Need on piirangud, mis saavad alguse eelmisest elust ja lõpeb eostamise hetkel. Teisene programm algab eostamise hetkest ja lõpeb ego või eraldatuse tunde sündimise hetkel. Kolmas programm kestab tänase päevani.

Näiteks, juhtub nii, et sünnitamise ajal laps algul liigub tagasi ja alles siis sünnib. Selline laps hakkab olema aeglane õpingutes, töös, äris, erialaselt. Paljud asjad ei õnnestu tal esimese korraga, vaid teise. Kõikjal lükkuvad asjad edasi. Oletame, et sündimise hetk lükkus edasi 5 minutit, siis järgnevas elus võib edasilükkamine kesta viis kuud. Kui pool tundi, siis edaspidises elus kestab see 3, 4 või 5 aastat. Kui sündimine venib tund aega, siis võimalik, et inimene peab millegi saavutamiseks ootama 20 või 30 aastat. Ta võib isegi ära surra enne, kui see juhtub.

Oletame, et laps liikus kolm, neli või viis korda edasi-tagasi enne, kui sündis. Vastavalt sellele hakkavad asjad elus õnnestuma kolmandast, neljandast või viiendast korrast. Nii kontrollib osa sinu elust sündimise viimane hetk. Asjade elluviimise aeg sõltub sellest, mis juhtus sel hetkel ja kui kaua see aega võttis. Elluviimise aeg vastab sündimise ajale, ainult edaspidises elus see aeg mitmekordistub.

Kui laps sünnib keisrilõikega, siis tema sõbrad ja sugulased peavad elu lõpuni teda tegevustele lükkama. Selleks, et ta saavutaks edu koolis, tööl või mistahes valdkonnas, on tarvis abi. Ise ta ei suuda kõike saavutada.

Oluline on ka see, mida mõtles ema siis, kui loode oli üsas. Oletame, et ema kannab last ja mõtleb sellele, et ta võib vähki haigestuda. Kui see laps ükskord täiskasvanuks saab, siis ta saab vähi ja emaga midagi ei juhtu. Nii on paljud asjad, mis elus juhtuvad, ema minevikus olnud mõtete vili.

Mõned asjad juhtuvad eelmiste elude tulemusel. Meie juures käis inimene, kellel olid väga tugevad peavalud ja valu käes. Kui me uurisime tema minevikku, siis me avastasime, et iidsetel aegadel tegeles see inimene kitsede peksmisega ja tegi seda pika aja jooksul parema käega. Nüüd, kui probleem kordus, ei saanud ükski arst teda aidata. Niipea, kui me seda avastasime, me palusime sellel inimesel oma tegusid kahetseda 7 päeva jooksul, ja valu kadus. Nii on mõned sündmused ja nähtused eelmiste elude tulemus.

Oluline on ka see, mis toimub esimeste tundide jooksul pärast lapse sündi. Oletame, et oodati poissi, aga sündis tüdruk. See tüdruk hakkab käituma nagu poiss. Programm kujuneb välja enam-vähem esimese kuue eluaasta jooksul ja see on see, mis kontrollib sinu elu. Kas sa lahutad abikaasast, kas sinu äri ebaõnnestub, õnnetusjuhtum jms – kõik saab olema vastavalt programmile.

Näiteks, kui sul on teatud raskused abikaasaga, siis sa saad olukorra parendamiseks teha psühholoogilist tööd. Sa saad paluda, et abikaasa oleks sinu suhtes tähelepanelikum ja armastavam. Kui see on osa tema programmist, siis võimalik, et ta muutubki. Vastasel juhul ei aita ei psühholoogia ega mistahes õpetused. Sellisel juhul tuleb sekkuda programmi ja parandada seda. Kui muuta alateadlikke programme, siis ei ole ühtegi probleemi, mida ei saaks lahendada. Isegi, kui probleemi ei anna lahendada, siis seda saab lahustada ja see programm ei hakka sind enam mõjutama.

 

Kuidas muuta programmi?

Mõistuse tasemel ei ole võimalik alateadlikke programme muuta. Selleks, et lahustada baasprogramme on tarvis ühendust kõrgema teadvusega ja võimast energiat. Me viime läbi spetsiaalseid protsesse, mis võimaldavad laskuda sügavale endasse ja lahendada mistahes probleemi. Praegu on sul suurepärane võimalus läbida sellist protsessi 11. veebruaril Tallinnas. Kursuse nimi on “Õnne teekond” ja see toimub otseülekandega Indiast. Kohapeal on ka eestikeelne tõlge.

Niipea, kui muutub programm, sa näed kohe tulemust reaalses elus. Vahel väljendub see muudatus 24 tunni jooksul, vahel 48 tunni jooksul, mõnikord kuu pärast. Programmide muutumisega muutub sinu elu. Kõik probleemid on lahendatavad.

 

Rohkem infot 11. veebruaril Tallinnas toimuva kursuse kohta: www.kae.ee/onneteekond

Pilt: blackdoginstitute.org.au

 

Toimetas Carolina Daineka / KAEKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt