Mari Semakin: Kõiki probleeme võib lahendada korraga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. detsember 2019 kell 19:12“Oleme iseennast võõrutanud kokkupuutest sisemaailmaga. Meil ei ole selleks aega, oskusi, meid ei ole õpetatud seda tegema ning tegelikult oleme inimestena praegu suhteliselt katkised,” ütleb Kuldne Ajastu Eesti asutaja ning edasijõudnud treener Mari Semakin. Käesolevas intervjuus räägib Mari sellest, mis on universaalne lahendus kõikidele probleemidele, millega puutume kokku indiviidide ja kollektiivina.

 

Inimkond seisab tänapäeval silmitsi paljude suurte väljakutsetega ja räägitakse, et kui me ei ole võimelised probleeme lahendama, siis ootab meid ees katastroof. Te olete öelnud, et probleemidega võitlemine ei vii kusagile – kas saate natukene selgitada, mida see tähendab?

Tegelikult katastroof on juba käes, kuid sellest ma ei soovi eraldi rääkida, kuna selle kohta on meedias piisavalt informatsiooni.

Mis puudutab probleemidega võitlemist, siis inimkond on näinud palju võitlust, palju sõdu, palju revolutsioone. Maailm ei ole ühegi tulemusena paremaks läinud – oleksime juba ammu pidanud jõudma järelduseni, et võitlus ei vii kusagile. Võitleme vähiga – selleks luuakse üha paremaid rohte, kuid vähki on aina rohkem. Minu enda kogemus vähiga näitas sama: võitlus toob endaga kaasa rohkem kaotusi. Võib “seljatada” mingisuguse haiguse, nagu tänapäeval on kombeks öelda, kuid ei räägita sellest, mida sa selle käigus kaotad. Sellel teemal räägin ma rohkem meie kursustel.

 

Kas universaalne lahendus inimkonna probleemidele on olemas?

Jah, inimkonna probleemidele on olemas universaalne lahendus. Kõiki inimkonna probleeme võib lahendada korraga kui me teadvustame, et oleme sat-chit-ananda (olemine, teadvus, õndsus). Igaühes on olemas Jumalik aspekt, mis ei ole miskit muud kui tingimusteta armastus ning tingimusteta rõõm – sisuliselt on need üks ja sama. Kui sõna “Jumalik” ei meeldi, siis võib kasutada selle asemel ka “Universum”, “Kõrgem”, “Allikas” jne.

Kogeme kõik tingimusteta armastust lapsepõlves, sest lapsed armastavad oma vanemaid tingimusteta. 2-3 aastaselt areneb meis eraldatuse tunne või “ego” ning selle tulemusel hakkame järk-järgult ka oma tõelise olemusega sidet kaotama – me eraldume oma Allikast. Seda sidet otsime alateadlikult elu lõpuni. Otsime seda suhetes, naudingutes, töös, lugemises jne. Me oleme unustanud, et see, mida me otsime, on meie tõeline olemus.

Ühiskond aga viimistleb meis armastust, millel on tingimused, sundmõttega, et peame rohkem õppima, tegema, saavutama. Selle tulemusel nihkub inimese fookus sisemaailmalt (tingimusteta armastuselt) välistele saavutustele, kuna maailm hindab ja toob esile inimesi, kes on materiaalses maailmas palju saavutanud. Ei räägita ega kirjutata kuigi palju lihtsatest inimestest, kes on iseendaga ühenduses ja elavad lihtsat elu. Vähe räägitakse ka inimestest, kes on iseeneslikult tervenenud haigustest.

Tänapäeval on sotsiaalne surve ülimalt kõrgel tasemel ja pidev edasipürgimine on sundinud meid unustama oma sisemist olemust, mis on tingimusteta armastus ja rõõm. “Olemine, teadvus, õndsus” võib paljude jaoks kõlada lausa absurdina (naerab). Oleme iseennast võõrutanud kokkupuutest sisemaailmaga. Meil ei ole selleks aega, oskusi, meid ei ole õpetatud seda tegema ning tegelikult oleme inimestena praegu suhteliselt katkised. Algallikat on aga võimalik avastada ja tunda üksnes iseenda sees, oma südames.

 

Kui tingimusteta armastus ja rõõm on olemas, siis miks me seda ei tunne?

Me oleme ümbritsetud armastuse energiaga. Peale armastuse energia miskit muud ei eksisteeri. Teatud teadvuse seisundis on seda võimalik kogeda. See saab olla ja paljude jaoks juba on igapäevane reaalsus. N-ö “tavaseisundis” inimene, kes hoiab oma tähelepanu välisel maailmal ega jäta endale aega iseendasse vaatamiseks, ei ole võimeline tingimusteta armastust kogema, kuigi spontaanselt juhtub seda vahetevahel iga inimesega.

Me ise oleme seesama tingimusteta armastus, kuna inimenegi ei ole muud kui energia. Me kaugeneme oma tegelikust olemusest valude, hirmude ja keelatud emotsioonide tõttu. Me ei luba endale tunda seda, mida me tegelikult tunneme. Mõtleme pidevalt ennast ilusamaks. Näiteks ei meeldi meile tunda armukadedust, viha, solvumist jpm. Need lubamata emotsioonid, keelatud tunded ehitavad seina meie ja tingimusteta armastuse vahel. Seda võib võrrelda tugeva pilvisusega. Kui on väga paksud pilved, siis päike on endiselt olemas, lihtsalt sina seda ei näe.

Kõik me oleme kogenud valuhetki, mil meile tundus, et keegi meid ei armasta. Lapsepõlves keelas ema süüa kommi enne lõunasööki. Sa olid armunud, aga sulle ei vastatud samaga. Iga kord, kui inimene tunneb valu, tähendab, et ei ole piisavalt armastust. Kui inimene ei tunne armastust, siis ta ehitab seina. Nii mõnigi, olles pettunud armastuses, ütleb: “Polegi vaja, saan ka armastuseta hakkama.” See on veel üks kiht sinu ja “päikese” vahel.

Tegelikult on see paradoksaalne, et olles kõik üks ja sama energia, me tunneme ennast eraldatuna. Sisuliselt oleme ühe suure keha rakud. Nagu puu, millel on palju lehti, mis kõik saavad puust energiat, mahla, elujõudu. Eraldunud leht üksinda kaua vastu ei pea – ta kuivab ära. Samamoodi, kui inimene on Kõrgemaga ühenduses, on tal piiritule elujõule juurdepääs.

 

Mis on Kuldne Ajastu ja millal see saabub?

Praegu on n-ö üleminekuaeg, transformatsiooni aeg, mis algas 1989. aastal, kui esoteerilises keeles toimus Kuldse Ajastu eostamine. Uue ajastu sünd toimus 2012. aastal. Sel perioodil toimusid suured muudatused ning kõiki toimuvaid muudatusi me tegelikult enda peal ka tunneme. On muutunud elutempo, surve on suur. Aeg on segane: kriisid, terrorism, poliitilised mängud – kõik see on. Et survele vastu pidada, peab sees olema tugev telg ning selleks ongi tingimusteta armastus, rõõm või Valgus.

Kuldne Ajastu on aeg, mil inimene on oma Algallikaga ühenduses ega tunne enam eraldatust teistest. Selle saabumist ei ole tarvis oodata, kuna ta juba algas. Lihtsalt lähima tuhande aasta jooksul saab ta küpseb “täisealiseks”. Praegu on kasvu periood.

Transformatsioon on igal juhul vältimatu. Seda ei läbi vaid inimesed, vaid kogu meie planeet. Kuid see, kuidas me seda läbime, sõltub suuresti meist endist. Kas me läbime transformatsiooni läbi katastroofide ja kannatuste või leebelt – igast indiviidist sõltub, millisel moel uus ajastu saabub.

 

Vahel näib, et inimene ei muutu eales ja kõik jääb alati olema nii, nagu see on olnud. Et “lunastus ei ootagi nurga taga”. Kas Kuldne Ajastu ikka kindlasti saabub?

Kuldne Ajastu tuleb igal juhul, nagu ka muudatused toimuvad igal juhul. Alles sada aastat tagasi elasid inimesed sünnist surmani enam-vähem ühe skeemi järgi: sünd, kool, amet, mida peeti elu lõpuni, abielu, lapsed, heal juhul 1-2 reisi elu jooksul. Elu oli palju aeglasem. Tallinnast Tartusse liikumine võttis 3 päeva aega, praegu jõuame 2,5 tunniga, lennukiga jõuaksime veel kiiremini. Tempo on teine, võimalused on teised. Reisida aastas 2-4 korda on paljude jaoks normaalne. On toimunud väga suured muudatused tehnoloogias ja ka inimsuhetes.

Mis puudutab sinu inglise keelest otsetõlgitud nalja, et “lunastus ei ootagi nurga taga”, siis proovi viia vähemalt mõneks hetkeks oma tähelepanu enda sisse. Kui sa teadvustad, et sa ei ole pelgalt keha koos oma psühholoogiaga, vaid midagi enamat. Kui sa teadvustad enda sees tingimusteta armastust, rõõmu, hakkad oma valudega tegelema, siis sa märkad, kuidas elu hakkab muutuma, sest väline maailm peegeldab sisemist maailma. Mida vähem on sinus valu, mida nõrgem on sinus ego, kes kogu aeg vaevleb puuduses ja vajab rohkem, rohkem, rohkem, et ennast tõestada ja maksma panna, mida rohkem on sul päevas enda jaoks aega… kasvõi 7 minutit… siis ma ütlen, et lunastus ootab sind otse ees (naerab).

Maailmas on palju inimesi, kes tegelevad oma teadvuse kasvuga, kuna nad kogevad seda rõõmu ja armastuse seisundit. On üha rohkem inimesi, kes ei vaja uut autot, kleiti, huulepulka või naist selleks, et rõõmu tunda. Kuigi auto, huulepulk ja kopsakas rahakott võib ja peabki elus olema. Kohe kindlasti ei pea olema vaimne ja vaene. Aga rõõm ja armastus ei sõltu asjadest ega pangaarve suurusest. See sõltub sellest, kas sa oled ühenduses oma Kõrgema Minaga või mitte.

 

Vaata lisaks: Kuldne Ajastu Eesti korraldab 5. jaanuaril otseülekandena Indiast ühepäevast transformatsiooni kursust “Õnne teekond”. See on kursus, mis kingib igale osalejale hüppelise kasvu teadvuses. Rohkem infot leiad siit.

Foto: artphoto

 

Küsitles Carolina DainekaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt