Uutmoodi kodu: tee ruumi uutele asjadele oma elus ja kodus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. aprill 2013 kell 15:00 

Kodul on su elus mitmeid funktsioone. See on koht, mis annab sulle varju ilmastiku eest, pakub kaitset ja omaetteolemist. Samuti on ta koht, kus saad lõdvestuda ja olla tõeliselt sina ise. Kodu võib olla ka „lõuendiks“ su eneseväljendusele. Kõige sügavamas tähenduses on su isiklik ruum teravalt täpne peegel su alateadlikele ihadele, lootustele, hirmudele ja unistustele. Millest räägib sinu kodu?

 

 

Su magamistuba peaks olema su isiklik oaas, kuna seal veedad sa kõige rohkem aega. Olles su värav unne, peaks see ruum tunduma hubane, mugav ja sügavalt rahustav. Magamistoas ei peaks sul midagi pea kohal rippuma: näiteks terviseprobleemide ja risti voodi kohal olevate talade vahel nähakse seost. Kui su magamistoas on selline element, siis lükka voodi mujale või maskeeri tala drapeeringu või ronitaimega. Ka voodialune olgu tühi asjadest. Hellita end magamistoas mööbli ja värvide valikuga. Siin on su öiste unistuste kodu, tervenemise, füüsilise armastuse ja sügava puhkuse koht. Magamistuppa pane asju paarikaupa: nii lampe, öökappe kui ka küünlaid.

Kui soovid elavdada oma seksuaalelu, siis too magamistuppa värve, tekstiile ja lõhnasid, mis silitavad su keha ja on meeldivad meeltele. Sume, luksuslik ja sensuaalne meeleolu võib olla väga kosutav.

Elutuba on kodu asukate kogunemiskoht. See peaks olema ligitõmbav ja mugav, kuna tema eesmärk on nii  luua kui ka hoida suhteid ja ühtekuuluvustunnet kodakondsete vahel. Mis on nende inimeste huvid, kes seda tuba kasutavad? Millist tegevust meeldib neile üheskoos harrastada? Milliseid peretraditsioone tahaksid siin tähistada? Elutuba peaks ütlema: „Tule sisse, tunne end siin nagu kodus!“ Mööbli paigutus võiks hõlbustada jutuajamisi ja panna igaühe tundma end vabalt ja hästi. Kui perekonnas on lahkheli, võid sa selle ruumi ümber korraldada nii, et suhted saaksid muutuda. Pea lugu igast inimesest ja võta arvesse kõigi eelistusi ja omapärasid.

Köök on kodu süda. Toiduvalmistamine on püha toiming, tõeliselt hingeline tegevus. Meie eksistents sõltub maa küllusest ja köögis muutub iga toiming rituaaliks. Köök sümboliseerib jõukust, küllust ja rahalisi ressursse, sest siin sa ühendud sellega, mis sind alal hoiab. Varasematel aegadel oli köök kodu keskuseks, kuhu pere kogunes tule juurde end soojendama  ja juttu ajama, kuni toit valmis. Oled kindlasti märganud, kuidas pidude ajal inimesed kogunevad spontaanselt kööki? Köök olgu puhas ja valgustatud, kui võimalik, siis rohke loomuliku päikesevalgusega. Kirkad ja rõõmsad värvid annavad edasi tervise, elujõu ja õnne energiat. Potid värskete maitsetaimedega aknalaual, sibula ja küüslaugu vanikud, kuivatatud maitsetaimede ja lillede kimbud pole mitte üksnes kenad vaadata, vaid sümboliseerivad ka maa heldust ja küllust. Köögitarbed olgu heas korras, ilusad ja täis hinge. Meeleolu, mida sa siin ruumis tekitad, mõjutab otseselt kõigi kodu elanike vitaalsust ja tervist.  Võta vaevaks teha köögist koht, kus tahad aega veeta, kust kiirgab soojust ja vibreerivat elujõudu.

Vannituba esindab puhastamist ja puhastumist. Ideaalis peaks ta olema hästi ventileeritud, valgustatud ja täis kauneid, tervistavaid värve. Eriti sobilikud on sinine ja roheline. Sinine sümboliseerib vett, mis on puhastumise ja värskendamise vahendiks. Roheline esindab elu, uut kasvu ja uut algust. Mil iganes sa end puhastad, oled sa sümboolselt alustanud uuenemist. Kasuta pehmeid rätikuid, ilusaid seepe, mõnusa lõhnaga vanniõlisid ja teisi esemeid, mis kõnelevad mugavusest ja tervisest.

Su töötuba on ruum, kus saad väljendada oma loomingulisust, loovust ja jõudu. Töö on üks pühamaid väljendusviise sellest, kes sa oled. Ideaalne töötuba olgu vaba kõikvõimalikust tränist ja eraldatud kodu teistest piirkondadest nii, et saaksid vabalt keskenduda oma tööle. Vali siia sellised esemed, mis kõnelevad jõukusest, küllusest ja edust.

Selleks, et su kodu oleks tõeline puhkamise ja energiavarude taastamise koht, korista ära segamini asjad ja vabane kõikvõimalikust tränist. Korra ja avaruse loomine oma lähemas ümbruses aitab kaasa avaruse ja selguse suurenemisele su sisemaailmas. Träni on vanad, katkised, kasutamata asjad, pooleliolevad ja alustamata käsitööd, jalatsid ja riided, mis ei meeldi või ei lähe selga, vanad ajakirjad, aegunud arstirohud jne. Meil on kalduvus visalt oma asjadest kinni hoida. Aga hea on teada, et tränist vabanemine on üks kiiremaid viise muutmaks oma elu. Peatselt algav kevad on uute alguste aeg. Midaiganes sa oma ellu soovid – uut või teistmoodi suhet, tööd, küllust, puhkust – uuele on vaja kõigepealt ruumi teha. Viska või kingi ära vanad ja aegunud asjad! Vaata oma kodu värske pilguga üle: kas meeldiks sulle lisada kusagile värve? Kas värvida üle terve tuba, üks sein või piisab paarist padjast, taldrikust ja lillest? Pühendades oma kodule aega võid sa peagi märgata, kuidas kodu sind järjest rohkem kosutab ja toetab.

 

 

Katariina Liisa Martens

 

Allikas: holistika.ee

Pilt: RaccoonsKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt