Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Saksamaa saadab oma hävitajad Baltikumi

22. aprill 2014 kell 20:07090425-F-6293C-011Saksamaa saadab Ukraina kriisi tõttu Balti riikidesse õhuturbemissioonile kuni kuus hävitajat ning staabi- ja toetuslaeva ELBE, mis hakkab juhtima NATO miinitõrjelaevastikku Soome lahes.

 

Kuni kuus saksa hävituslennukit Eurofighter osaleb Balti õhuturbemissioonil alates septembrist kuni detsembrini, staabi- ja toetuslaev ELBE võtab NATO miinitõrjelaevastiku juhtimise üle Norralt mai lõpus ning jätkab augustini.

NATO miinilaevastik lahkus täna Kieli sadamast, et suunduda Poolasse ning sealt jõuavad laevad Balti riikidesse.

Märtsis teatas USA, et kavatseb suurendada sõjalist koostööd Balti riikide ja Poolaga. Esimese sammuna saatis Pentagon täiendavalt kuus hävitajat Balti riikide õhuturbemissioonile, varem oli piirkonnas neli F-15 hävitajat.

 

Allikad: ERRTelegram

Foto: Gul Crockett / U.S. Air Force

 

Toimetas Mariann Joonas