Riiklik tsensuur Venemaa telekanalite üle võib vallandada tarbetut viha

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. aprill 2014 kell 16:27IRL-i riigikogu fraktsioon andis täna menetlusse eelnõu, et moodustada riigikogus probleemkomisjon Vene Föderatsiooni telekanalite propagandistliku mõjutustegevuse analüüsiks ja Kremli propaganda leviku tõkestamiseks, vahendab ERR. Igasugune infosõjas rakendatav tsensuur võib aga esile kutsuda viha ja tarbetuid konflikte, leiab Telegram.

 

IRL-i fraktsiooni esimees Urmas Reinsalu sõnul pole komisjoni eesmärk midagi automaatselt keelustama hakata, vaid anda laiem hinnang olukorrale. “Komisjon analüüsiks laiemalt Eesti venekeelse telepubliku teavituse olukorda ning pakuks välja lahendusi, sealhulgas ERR-i venekeelse programmi laiendamise ning Euroopa Liidu venekeelse telekanali asutamise kohta,” ütles Reinsalu.

“Vene propaganda on Ukraina sündmuste taustal muutunud üha agressiivsemaks. Lätis ja Leedus on kehtestatud tähtajalisi piiranguid õigusvastasele telepropagandale. /—/ Tegemist on julgeolekuküsimusega ja seda küsimust tuleb laiemalt analüüsida ka Eestis,” lisas ta.

Üleeuroopalise venekeelse telekanali idee üks eestvedajatest Anvar Samost, kellele samuti probleemikomisjoni idee meeldis, kommenteeris: “Olen kindel, et parimaks vastuseks Venemaa tv-propagandale on Euroopa Liidu koostöös venekeelsetele vaatajatele pakutav kvaliteetne valikuvõimalus, tinglikult Golos Jevropo nime all tegutsev tele- ja ristmeediakanal. Selle algatuse vastu on olemas huvi nii Brüsselis kui Riias, Vilniuses ja Helsingis.”

Huvitav, kas tsensuuri või vastu-propaganda kanalite pooldajad mõtlevad ka sellele, et internetist saadakse nn keelatud informatsioon ikkagi kätte.

 

Allikas: ERR

Foto: kuanyida.tumblr.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt