Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Mangode söömine võib alandada veresuhkru taset

30. aprill 2013 kell 18:002012-3-28-Mangos-01

Mangode söömine avaldab kasulikku toimet veresuhkrunäidule, vahendab ERR Oklahoma riikliku ülikooli professori dr Edralin Lucase eestvedamisel läbiviidud uuringu tulemusi.

 

Uuriti igapäevase mangosöömise mõju rasvunud inimeste kliinilistele parameetritele. Uuringus osales 21 täiskasvanut. Nende igapäevamenüüle lisati 12 nädala jooksul 10 grammi mangoekstrakti, mis võrdub 100 grammi värske mangoga. Katsealuste vere suhkrutasemed olid uuringu lõppedes oluliselt vähenenud nii meestel kui ka naistel.

Tegemist on vaid ühe uuringuga ja saadud leid vajab kindlasti edasist tõendust. Mangod sisaldavad erinevaid polüfenoolseid ühendeid ning just need ained võivad vastavat kasulikku toimet avaldada.

 

Allikad: ERR, Medical News Today

Foto: washingtonian.com

 

Toimetas Ksenia Kask