Eestisse jõuab maailma eri paiku ja inimesi ühendav Poranguí live looping tuur ‘’Chakaruna”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. juuli 2024 kell 18:34Foto: Sol Creation

8. augustil toimub Tallinnas Fotografiska alumise korruse saalis muusiku, multiinstrumentalisti ja tervendaja Poranguí kontsert ‘’Chakaruna”, mis on teekond läbi muusika, rütmi, tantsu ja hingestatud kohtumiste – harmooniasse ja ühendatud inimkonda.

Nädal enne sündmust toimub Eestis tema juhtimisel 6-päevane retriit “Music is Medicine” (muusika tervendab), mille mini-versioonist saavad kõik soovijad osa ka vahetult enne kontserti. 

 

Poranguí on muusik, tervendaja ja produtsent, kes elab Sedonas, Arizonases ning on muusikaga üles kasvanud lapsest peale. Tema kasvatus ja pärimus ühendab omavahel Brasiilia, Mehhiko ja USA kultuurid.

“Chakaruna” kontserttuur on inspireeritud Lõuna-Ameerika Quechua põlisrahvaste “Chakaruna” kontseptsioonist, mis tähendab “Maailmade Ühendaja”. Sõna “Chaka” tähendab “silda” ja “Runa” sümboliseerib “inimesi” – ühendades keha ja vaimu, nähtava ja nähtamatu, individuaalse ja kollektiivse tasandi.

Foto: Sol Creation

Koos oma elukaaslase ja vabastava tantsu õpetaja Ashley Klein’iga loob artist rännaku, mille üleskutse on sügav ühendus nähtava ja nähtamatu maailma vahel.
Sel õhtul kogetav muusika ja tants ning Poranguí improviseeritud live -sinemine ja Ashley juhendatud liikumine, koos võimsate visuaalidega, lubavad jätta sinusse unustamatu kogemuse, mille järel tunned end sügavas ühenduses enda keha ja hingega, seisab sündmuse tutvustuses.

Artist avab sündmuse ühise häälte avamise sessiooniga, mis pärineb tema retriitidest “Music is Medicine” (sel aastal toimub pikem retriit Eestis 30. juuli – 4. august 2024). See mini-workshop enne kontserti õpetab ja inspireerib enda keha nägema kui muusikainstrumenti, kus rütm, heli ja liikumine loovad polürütmilise tantsu.

Foto: Sol Creation

 

Õhtu kava 8.8.2024 Fotografiskas: 

19:00 Avatakse uksed. Tseremoniaalset kakaod pakuvad DaliLeo ja Mamakakao
19:30 MUSIC IS MEDICINE mini-workshop
20:00-22:00 Kontsert

Kokku tuleb sündmusele müüki vaid 300 piletit.

 

Oled huvitatud Poranguí 6-päevasest retriidist?

Vaata, millise kogemuse sai koolitaja ja coach Kaisi Kask möödunud aastal Adilas/Pühalis toimunud laagris:

 

Lisainfo:

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt