Holistiline vaatepunkt depressiooni ravimisel lähtub keha loomulikust taastumisvõimest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. september 2023 kell 8:12Antidepressantide tarbimine on Eestis tasapisi, kuid pidevalt tõusuteel. Viimase kümne aasta jooksul on see OECD (Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon) andmetel mitmekordistunud. Kuigi Eestis on antidepressantide tarbimine OECD keskmisest näitajast kolm korda väiksem, ei tasu seda probleemi siiski alahinnata. Antidepressante kirjutatakse välja aina nooremas eas, kujundades turgu ka edaspidiseks. Holistlik psühhiaater Kelly Brogan heidab aga väljakutse ravimitööstusele, tuues oma raamatus “A Mind of Your Own” välja, et depressioon ei ole haigus, vaid sümptom, ja selle ravimiseks on paremaid viise kui tabletid.

Artikkel ilmus Telegramis esmalt mais 2016.

 

Mitmed looduslikke raviviise tutvustavad portaalid on nimetanud Kelly Brogani raamatut “kõige olulisemaks raamatuks psühhiaatria ajaloos”. Ometi on Brogan kohanud ka väga palju vastuseisu oma vaadete tutvustamisel. Tema raamatu avaldamisega kaasnes täielik meediaboikott, kuna kõik suuremad meediakanalid ei soovi minna vastuollu ravimitööstuste ametlike seisukohtadega. Kas võib olla, et Brogani sõnumi “ohtlikkus” ravimitööstusele on selle lihtsus?

Brogani töö aluseks on järgmised väited

  • Kuue aastakümne vältel ei ole mitte ükski teaduslik uuring tõestanud, et depressioon on põhjustatud ajukeemia tasakaalu puudumisest.
  • Serotoniiniteooria seoses depressiooniga on müüt, mida on toetatud andmete manipulatsiooniga ning ravimitööstuse ja meedia retoorika abil.
  • Depressioon ei ole geneetiline haigus, see on epigeneetiline sündroom. (Epigeneetika on teadu
Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt