Juuni lõpus toimuv uus ekstaatilise tantsu ja kakao festival sai nimeks “Blisstonia”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. juuni 2019 kell 16:32Aprillikuus kuulutati välja juuni lõpus Adilas toimuva muusika, kakao ja ekstaatilise tantsu festivali nimekonkurss, millele andsid ideid üle kaheksakümne inimese. Kuigi tuli päris huvitavaid nimesid nagu Festaatika, Chocotica ja Chocodance, siis konkursi võitis korraldajate enda poolt pakutud nimi Blisstonia, mida valisid oma lemmikuks ka üle poolte nime variantide pakkujatest.

 

“Blisstonia on nii eestlastele kui välismaalastele arusaadav, toob naeratuse näole, on otseselt seotud Eestiga ja kannab seda sõnumit, mida tahame jagada: Eesti on õnnis ja õnnistatud (blissful ja blessed) paik täis rõõmu ja positiivseid naeratavaid inimesi! See oli minu lemmik juba enne ja kui rahvas ka seda kõige rohkem pakkus, oli pilt selge,” ütleb korraldaja Tom Valsberg. Lubatud festivali pilet läks “Blisstonia” nime pakkunute vahel loosi ja õnnelik võitja on Diana Dubas.

Ainetevaba Ekstaatilise Tantsu ja Kakao festival “Blisstonia” leiab aset 29. ja 30. juunil Adila puhkekeskuses. Keset puhast loodust on korraga rütme kütmas vähemalt kaks lava, üle kümne DJ, mitmeid elusmuusika artiste. Toimub ka ekstaatiline tantsupidu lastele, saunapidu ja palju palju muud. Töötubades saab õppida trummimist, hääle avamist, joogat ja kontakt-tantsu tuleb õpetama üle maailma tuntud DJ ja Latino muusika artist Yemanjo ehk Ben Harris. Kakaotseremooniaid veavad Tom Valsberg ja üle maailma tuntud ekstaatiline mantrabänd Hanuman Project. Välismaa DJ-dest tuleb Guatemalast kohale maailmakuulus DJ Mose ja Eesti omadest loomulikult kõik meie parimad DJ Rain Tunger, DJ Ivo Naries, DJ Taivo Peterson, DJ Veiko Kasak, Dj Artjom Kostjuk, DJ Romet Preismann, DJ Sten Roosvald, DJ Deniss Vinogradov, DJ Marko Kivirand ja DJ Martin Piirmaa.

 

See on pidu, kus kõik on sinu sõbrad

Viimasel kümnel aastal on üle maailma hakanud levima kakaotseremooniad, mille alustaladeks on puhas, minimaalselt töödeldud toorkakaost tehtud jook, erinevad helirännakud, põlisrahvastelt inspireeritud palved ja üheskoos lauldavad tseremoniaalsed laulud. Teine uus ja järjest enam populaarsust koguv meelelahutuslik fenomen on Ekstaatiline alkovaba tantsupidu, mis on tuntud ka kui “puhas” ehk ainetevaba tantsupidu. Sellised tantsupeod said alguse jooga ja tervislikkude eluviiside levimisega viimasel kümnendil ja on nüüd saanud maailmas sadade tuhandete inimeste lemmikpidudeks. Miks? Sest alkoholi puudumisel puudub sellistelt pidudelt täielikult ka purjakil jauramine, kraaklemised ja nõme külge löömine, mis tekitab paljudele tohutut ebamugavust. Selline puhas energia tagab turvalise ruumi, kus inimesed saavad end avada ja end vabalt välja elada.

Loosungiks on: “Tantsida, nagu keegi ei vaataks ja laulda, nagu keegi ei kuuleks!” See on pidu, kus kõik võõrad on sinu sõbrad, neile võib tere öelda, silma vaadata ja pole keelatud ka sellises turvalises südameruumis kallistada. See festival ongi sümbioos kakaotseremooniatest, kus lauldakse ja ekstaatilistest tantsupidudest, kus loomulikult tantsitakse end taevasse.

“Minu motoks on olnud juba aastaid sõna PUHAS ja usun, et pidutsemiseks ja tähistamiseks ei ole ilmtingimata vaja veini või õlle juua, savu tõmmata ega midagi muud manustada. Saab imeliselt pidutseda ka täiesti puhtalt, nii et järgmisel hommikul on pohmaka asemel hoopis veel parem olla,” ütleb Saue ekstaatiliste tantsupidude ja teadvust avardavate seminaride korraldaja Tiit Trofimov. Seega osalised võivad arvestada, et nad annavad vaikiva nõusoleku alkoholi ega muid ained festivalile mitte kaasa võtta.
“Muidugi päris kuivalt me seda asja ei tee, looduslikud energia andjad nagu pu-erh tee, tooršokolaadid, afrodiisikumidest pakatavad smuutid ja tseremoniaalne toor-kakao on osalistele rangelt soovitatavad,” lisab muiates Valsberg.

Cacao Beverage and Chakra Color Gemstones

Kes käib sellistel kakao ja ekstaatilise tantsu pidudel?
Nii Nevada Citys; Balil, Yoga Barnis; Guatemalas, Eagles Nestis; kui Saue Mõisas käivad noored ja keskealised igast eluvaldkonnast, eriti aga need, kes peavad lugu tervislikust toitumisest, joogast, reisimisest ja tegelevad õppimise ning enese arendamisega. Eriti populaarsed on need peod just kahekümnendates ja kolmekümnendates noortele aga ekstaatilisele tantsupeole võib vabalt kaasa võtta ka lapsi, oma vanemaid ja isegi kepsakamaid vanavanemaid. Kõik on teretulnud!

Kust saab pileteid?
Piletid on müügil Piletilevis, aga kuni 10. juunini on 50 esimest festivali piletit saadaval soodushinnaga (tasudes ülekandega OÜ Maailmamuusika kontole, vaata rekvisiite Facebooki sündmusest). Majutuskohti on kuuekümnele inimesele, seega nutikamad ostavad pileti ja bronnivad majutuse varakult või peavad vastasel juhul terve öö pidutsema või autos või telgis magama.

 

Lisainfo: Blisstonia Facebook

Fotod: Blisstonia

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt