Ekstaatilise tantsu ja kakao festival otsib nime!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. aprill 2019 kell 16:40Eestis lööb laineid uus meelelahutuslik kultuurinähtus: ekstaatiline tantsupidu, kus manustatakse alkoholi ja muude meelemürkide asemel hoopis salapärast toor-kakao jooki. Neid pidusid nimetatakse kas ekstaatilise tantsu pidudeks, kakaotantsudeks või kakaotseremooniateks koos ekstaatilise tantsuga. Just selline festival on plaanis juuni lõpus ja korraldajad paluvad rahva abi festivali nime leidmisel! Aktiivsete nimeotsimis-abiliste vahel loositakse välja kaks piletit hetkel veel nimetule ekstaatilise tantsu ja kakao festivalile.

 

Mõni nädal tagasi kohtusid Bali saarel Saue Mõisa ekstaatiliste tantsupidude peakorraldaja Tiit Trofimov ja eesti suurimate kakaotseremooniate korraldaja Tom Valsberg. Mehed lõid käed, et viia ellu ühiselt ellu mõlema pikaajaline unistus: ekstaatiline elektroonilise- ja elusmuusika festival, kus inimesed on pilves õhust, armastusest ja kakaost. See festival ühendab Tom Valsbergi kakaotseremooniate fänne ja Saue mõisa ekstaatilise tantupeo pidulisi ja kõiki teisi inimesi, kes tahavad puhtast rõõmust pidutseda ilma alkoholi mõjuta. Ühte võlujooki siiski tarbitakse, see on puhas tseremoniaalne kakao mesoameerikast, mis tõstab vererõhku, mõjub hästi südamele, paneb silmad särama ja tunded voolama.

 

“Energiat tõstva toimega toor-kakao on tugev antioksudant ja afrodiisikum, mis mõjutab nii dopamiini, serotoniini kui endorfiini retseptoreid. Kakao tarbimine võimaldab kõigil olla julgem oma eneseväljenduses, tunda kõikvõimalikke tundeid sügavamalt ja olla avatud nii tantsulistele, kui laululistele tegevustele. See on see sama kakao, mida iidsed Maiad ja Asteegid nimetasid jumalate joogiks ja kasutasid oma vägevatel tseremooniatel ja tantsu-pidustustel,” ütleb Tom Valsberg.

Juuni lõpus toimuval festivalil loovad elus muusikat üle maailma tuntud ekstaatiline mantrabänd Hanuman Project, latino muusika kunn ja tropmetimängija Ben Harris, väelaulik Tom Valsberg ja veel mitmed muusikud eestist ja välismaalt. Spetsiaalselt tuleb eestisse esmakordselt ka üle maailma tuntud DJ Mose, kellele liituvad eesti DJ-d Rain Tunger, Ivo Naries, Romet Preismann, Raigo Kaljus, Sten Roosvald, Deniss Vinogradov, Marko Kivirand ja mitmed teised. Tegu on kahepäevase festariga, mis algab laupäeva õhtul kakaotseremooniaga, millele järgneb hommikuni kestev pidu tähtede all ja Adila keskuse Bagua saalis. Pühapäeva hommikul on plaanis ekstaatiline tants lastele ja peredele, tsipake joogat, hulgaliselt tantsulisi ja laululisi töötubasid ja kontakt-tantsu õpituba üle maailma tuntud Ben Harrisega. Lisaks mitmeid elus muusika kontserte ja pühapäeva õhtu lõpeb jälle kakaotseremooniaga. Punkt pannakse festivaline pühapäeva õhtul ekstaatilise tantsu lõpupeoga.

Otsustatud on, et festival toimub 29 ja 30 juunil Tallinna lähedal Adila Puhkekeskuses, aga lahtine on veel festivali nimi. Sõelale on jäänud kolm nime Blisstonia, Cacaofest ja Festatica. “Mulle meeldib kõige rohkem Blisstonia, sest eestit külastavad muusikud nimetavad Estoniat Blisstoniaks. Eesti on välismaalaste jaoks nii magus ja maagiline koht, et kõik on “blissed out” ehk “õnnisolekust sillas”. Kuna tahame tulevatel aastatel muutuda rahvusvaheliseks just nagu näiteks High Healing Festival Soomes või No Mind festival Rootsis, tundub Blisstonia mulle kõige ägedam,” ütleb Tom Valsberg.

“Mulle meeldib Blisstonia ka,” sõnab Tiit Trofimov “Aga ma ei lükka veel ka kõrvale lihtsaid lahendusi nagu Cacaofest või Festatica, olen avatud ka täitsa uutele mõtetele.”

Kui soovid aidata nime leidmisel ja võita pilet sellele enneolematule festivalile, siis kirjuta maailmamuusika@gmail.com.

Kirjuta, milline järgmistest nimevariantidest sulle kõige rohkem meeldib ja miks: Blisstonia, Cacaofest, Ecstatica, Festatica või paku oma variant! “Kui sinu uus nimi valitakse saad kohe 2 piletit endale, kui valime ühe meie pakutust läheb pilet loosi. Juba esimeseks maiks, kui mitte varem on nimi välja valitud ja võitja selgunud. Võid pakkuda festivalile ka oma laululist, tantsulist, rütmilist või muud töötuba,” lisab Valsberg.

 

Uuri lisaks: Ekstaatilise tantsu ja kakao festivali Facebook

Fotod: erakogu, internet

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt