Kaine pidu! Kui õpid alkoholita tantsima, suudad olla päriselt sina ise

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. juuni 2021 kell 20:34Foto: Kadri Valsberg

Sel suvel toimub juba kolmandat korda meelemürkide- ja alkovaba ekstaatilise tantsu- ja kakaofestival Blisstonia. Üks korraldajatest Tiit Trofimov kirjeldab, et see vibe, mis tekib inimeste puhtast rõõmust, mitte alkoholi mõjul, tekib puhtast kohast, ekstaasist ja tänutundest ning üks olemise tundest, mis inimeste vahel tekib.

 

Alkoholita tantsida on väga äge

Tõsiasi on see, et alkohol ei too üles vaid rõõmu, vaid ka agressiivsust, ärevust, viha, vaenu ja kadedust. Viha on alkoholi mõju all rohkem kui alkoholita inimeste seas. Kes julgeb tulla peole alkoholita, on teinud juba suure sammu ja jõudnud iseendas kuhugi.

Trofimovi sõnul on halb muster, et lõdvestuda saab ainult alkoholi või mõnuainete mõjul. Aga kui sa õpid ära, kuidas on päriselt äge alkoholita tantsida, hakkad seda väga nautima. Kui õpid alkoholivabalt tantsima, hakkab kogu su elu minema palju suuremasse vabadusse, see hakkab peegelduma sinu igapäevaelus, sinu tegevustes, et suudad olla vaba ja päriselt sina ise.

Aga kuidas end lõdvaks ikkagi lasta? Trofimov soovitab panna silmad kinni ja hakata tantsima. “Kujuta ette, et oled tantsuplatsil üksi ja tantsid iseendale, enda rõõmuks,” juhendab ta. Kui paned silmad kinni, muretsed vähem selle üle, mida teised arvavad ning saad nautida iseennast. Kui sellest kohast üle saad, saad hakata tantsima ka silmad lahti.

 

Pidu selle kõige paremas mõttes

Blisstonial on muuhulgas ka kakaotseremooniad, väelaulud, tantsimised, avatud mikrofon, kus kõik noored ja andekad inimesed saavad oma loomingut esitada, mõnus saunas käimine, ennast vabalt tundmine ja ka tantsimine.

Kokku on tulnud väga head DJ-d, kes oskavad rahvast käima tõmmata. Pakutakse ka tervislikku toitu. “Seal on mõnus vibe, sest inimesed on kainena teistsugused. See on puhas ja teadlik loomine. Läbi teadliku loomise jõuavad inimesed päriselt südames kõige paremasse kohta,” räägib Trofimov.

Pidu jätkub hiliste öötundideni ja et kedagi ei häiritaks, on plaanis ka Silent Disco, kus kõrvaklappidest kostub muusika ning igaüks saab seda eraldi nautida. Tulemas on ka Eesti andekad muusikud, kes enda loomingut jagavad.

Hommikul viib Trofimov läbi üllatushommikujooga läbi tantsu ja tantsulisuse. Programmis on erinevad kehateraapiaosad, venitused ja joogadetailid, aga kõike läbi hea muusika ja tantsu.

 

Energiat annab kakao

Teisel korraldajal Tom Walsbergil on tekkinud palju uusi väelaule ning pakutakse muidugi ka kakaod, mis võtab maha hirmud, aktiveerib serotoniini, oksidotsiini ja endorfiine. Walsberg selgitab, et kakao sees on ka kofeiinile sarnane aine theobromina, mille mõju erinevalt kofeiini lühikesest mõjust on mitmeid tunde pikk, mõjub ergutina ja hoiab energia laes. Kakao mõju all saavad mittelauljad julguse laulda, mittetantsijad julguse tantsida ja mitte suhtlejad julguse mõnuga juttu puhuda. See tekitab mõnusa melu ja elevuse!

“Kogesin kakao mõju nii Californias kui Guatemalas, kus sajad inimesed pidutsevad kakao mõjul. Need elamused olid nii võimsad, et ajas lausa naerma. Siis avastasin, et kakao mõjub eriti hea lauluõlina Väelaulude puhul, inimesed saavad julgust laulda juba kümne minuti jooksul,” räägib Walsberg.

Blisstonia toimub 3. ja 4. juulil Laitse Graniitvillas.

 

Rohkem infot leiab Facebookist! Piletid on müügil Ticketeris

Foto: Kadri Valsberg

 

Toimetas GoodNewsKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt