Novell, mis ennustas Titanicu hukku

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. juuni 2013 kell 18:57Aprilli alguses asub enneolematult luksuslik kruiisilaev teele üle Atlandi ookeani. Sellel laeval ei ole piisavalt päästepaate, mis mahutaksid ära kõik 3000 reisijat, kuid sellele vaadatakse läbi sõrmede, sest uhke alus usutakse olevat uppumatu. Ühel saatuslikul õhtul põrkab laev Newfoundlandi rannikul kokku jäämäega ja suurem osa reisijatest hukkub… Ei, see ei ole lugu Titanicu uppumisest, vaid endise meremehe Morgan Robertsoni 1898. aastal ilmunud novelli “Futility“ süžee. See novell ilmus 14 aastat enne Titanicu hukku.

“Futility“ oli näide inimkonna ülbusest. Lugu keerles ümber väidetavalt uppumatu laeva, mis teeb oma esimese sõidu Ameerikast Inglismaale. Kuna laev on kuulutatud uppumatuks, on see varustatud seaduse järgi võimalikult väikese arvu päästepaatidega ning sel on lubatud sõita täiskiirusel läbi udu ja tormi. Kui laev, mis kannab nime Titan, põrkab kokku jäämäega, vajub alus põhja, viies endaga kaasa peaaegu kõik reisijad.

 

Tegeli

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt