Ajatu: LSD kui teaduse ja tehnika revolutsiooni üks käivitajaid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. september 2023 kell 8:54



article-0-13B695D5000005DC-992_634x445

Foto: Ashton Kutcher portreteerimas Steve Jobsi LSD-rännakut, “Jobs” (2013) / On Location News/Shutterstock

Silicon Valleyt tuntakse maailma suurimate info- ja kõrgtehnoloogiaettevõtete koduna ning sealsetest firmadest pudenes juba 1970-ndatel rohkelt lennukaid ideid, mis on meie infoühiskonda tugevalt mõjutanud. Paljude sealsete inseneride sõnul on aga keerukatele probleemidele aidanud loomingulisi lahendusi leida katsetused psühhedeelikumidega, ennekõike LSD-ga.

Tänane Ajatu ilmus esmakordselt veebruaris 2015. Põnevat (üle)lugemist!

 

Oma kogemusest LSD rakendamisel tööprobleemide lahendamiseks pajatas CNN-ile Silicon Valley Cisco Systemsi vaneminsener Kevin Herbert. Tema esimene LSD-kogemus toimus teadusliku ulme konventsioonil, aine ise oli loodud Massachusettsi tehnoloogiainstituudi (M.I.T) laboris. Herberti sõnul oli ta LSD mõju all kontserti nautimas, kui äkitselt tuli talle pähe pikalt tagaotsitud lahendus. Ta usub, et kuigi teaduslikult pole tõestatud, et LSD või teised hallutsinogeenid parandaks loomingulisust, aitavad nende ainetega saadud kogemused vaadelda probleemi teise nurga alt ning selle kaudu leida lahendusi, mida tavalises olekus ei pruugiks märgata. Herbert tunneb, et tänapäevane Silicon Valley meenutab pisut 1970-ndaid: töötajatel on avatud suhtumine psühhedeelikumidesse ning tihti rakendatakse neid loominguliste ideede leidmiseks. Herbert ise kasutab LSD-d 3–4 korda aastas ning tema sõnul aitab see “häkkida“ mõtlemise piirialadele.

Kuidas LSD loovat mõtlemist edendab

Üks anonüümseks jäänud suure tarkvarafirma tipptöötaja  kommenteeris, et tema võtab psühhedeelikume spetsiaalselt tarkvaraprobleemidega tegelemiseks ning et ühe tripi ajal lõi ta kujundusidee, omadused ning ehituslikud arendused tarkvarale, mida tänapäeval kasutavad miljonid inimesed. Silicon Valley investor ning raamatu “The 4-Hour Workweek“ autor Tim Ferriss kinnitab, et ka tema tunneb p

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt