Arvamus: Tohuvabohu Eesti meditsiinisüsteemis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. aprill 2017 kell 8:30“Eesti riiklik meditsiinisüsteem ei toimi enam hästi. Sellest olenemata takistatakse ametkondade tasemel info levikut, kuidas ise ennast tervena hoida ja vajadusel ka tervendada. Eesti meditsiinisüsteem on korrumpeerunud nii kõrgematel kui ka madalamatel tasanditel. Riiklikud haiglad on aktsiaseltsid, mille põhiülesanne on kasumi teenimine huvigruppidele. Levinud on erinevad petuskeemid, millega riiklikust Haigekassast rahasid kanditakse. Eesti suurima ravimi hulgimüügifirma Magnum ja poolte Eesti apteekide omanik Margus Linnamäe omab ka suurosalust Eesti meedia grupist, mis on baltikumi suurim meediakontsern, ning esindab Eestis kemikaalide, GMO ja taimemürkide kontserni Bayer. Ühtlasi tegi Margus Linnamäe 2016 aasta detsembris Eesti parteidele suurannetused. Eesti meedia vahendusel organiseeritakse süsteemselt “teema tapmise“ kampaaniaid, kus esitatakse valeväiteid, nimetatakse loodusraviga tegelevaid inimesi petisteks ning looduslikke toidulisandeid mürgisteks. Alljärgnevalt lühikokkuvõtte tohuvabohust, mis Eesti meditsiinisüsteemis toimub,” kirjutab Telegramile lugeja, kes palub end avalikult nimetada Üksikisa K.

 

Allopaatilist meditsiini nimetatakse tänapäeval ka tõenduspõhiseks meditsiiniks. Allopaatiline meditsiin kasutab farmakoloogilisi sünteetilisi toimeaineid või füüsilist sekkumist selleks, et maha suruda sümptomeid või haiguste patofüsioloogilisi protsesse. Telesaates “Suud puhtaks“ tunnistasid tõenduspõhise meditsiini arstid, et ravimimeditsiin kroonilisi haigusi ravida ei oska. See on tõsi – kui oskaks, siis need haigused ei oleks kroonilised. Valuravi võtab küll ära valu aistingu, kuid valu põhjust ei kõrvalda. Vererõhualandajad toovad vererõhu näitajad alla, kuid kõrge vererõhu põhjustega ei tegele. Tõeline probleem süveneb, kuni ravimatuks muutumiseni. Vähiravi eemaldab vähkkasvaja massi, kuid vähi põhjustega ei tegele, mistõttu vähk tuleb enamasti tagasi mõne aja pärast, agressiivsemana kui varem, sest vähiravimitega muudeti keha veelgi toksilisemaks ja hävitati immuunsüsteem (vähiravis kasutatakse ravimeid, mis on ISE kantserogeensed –  vähki tekitavad). Õnneks on pea kõigi krooniliste haiguste puhul väga häid tulemusi ette näidata nn. alternatiivmeditsiinil, kus tegeletakse haiguste juurpõhjuste likvideerimistega, mitte sümptomite peitmisega.

Eestlased on loodusrahvas ning õnneks mäletame me suhteliselt hästi, kuidas meie esivanaemad ravisid. Paraku aga seda infot ja edukaid alternatiivravi terapeute naeruvääristatakse ja surutakse riiklikult alla.

 

See, kes maksab, tellib ka muusika

Juba seaduste loomise tasemel on süsteemi sisse  projekteeritud absurdsused, mis lõppkokkuvõttes võimaldavad karistada neid, kes tegelevad põlise loodusraviga… Ja seda paraku ka tehakse, korraldades nn. avalikke nõiajahte ja näidispoomisi.

Eestis kehtiva ravimiseaduse kohaselt: “Ravim on igasugune aine või ainete kombinatsioon, mis on mõeldud haiguse või haigussümptomi vältimiseks, diagnoosimiseks, ravimiseks või haigusseisundi kergendamiseks inimesel või loomal, inimese või looma elutalitluse taastamiseks või muutmiseks farmakoloogilise, immunoloogilise või metaboolse toime kaudu“. Seega, seaduse järgi on võimalik ravimiks nimetada puhast ökotoitu, vett ja muud. Kui inimene on dehüdreerunud ning talle anda vett, siis saab ta terveks. Vesi ravib. Vesi on ravim.

Veel on ravimiseaduses öeldud et: “Toimeainetele laienevad ravimite kohta kehtivad nõuded, kui käesolevas seaduses või selle alusel kehtestatud õigusaktides ei ole sätestatud teisiti“. Kui vaadata Eesti ravimiregistrit, siis on ravimi toimeainetena registreeritud nurmenukuõis, hapu oblikas, tüümian, kaltsium, magneesium, lauasool jne. Seega kõiki neid toiduaineid võib käsitleda seaduse järgi ravimitena- seega  neid ei tohiks ilma ravimimüügiloata müüa ja ka tasuta anda, sest ravimiseaduse kohaselt “Turustamine käesoleva seaduse tähenduses on ravimite hulgimüük, jaemüük või muul viisil tasu eest või tasuta üleandmine“. Seega, seaduse kohaselt kõik inimesed, kes müüvad või annavad tasuta pitsa maitseainet või nurmenukuõisi, peavad omama ravimimüügiluba.

 

Meie esivanemate teadmiste alavääristamine

Veel on olemas reklaamiseadus, mille määruse 1169/2001 artikkel 7 punkti 3 kohaselt ei ole lubatud toidualase teabega omistada ühelegi toidule inimese haigusi vältida aitavaid, ravivaid või leevendavaid omadusi, ega viidata niisugustele omadustele. Meepurkidelt kästi ära võtta tekst, mis soovitas mett tarvitada kurguvalu korral. Kuigi toiduaineid ja toitu on aastatuhandeid kasutatud erinevate tervisehädade ennetuseks ja raviks (sibulakompress, kapsalehe mähis, küüslauk, erinevad tinktuurid, ürdisegud, teesegud, soolamähis jne.), on nüüd keelatud seda tarkust edasi kanda ja jagada. Ainult sünteetiline patenteeritud ravim võib seaduse järgi ravida. Sibulakompress ei tohi.

Samamoodi, nagu mujal läänemaades, ei pakuta ka Eestis kõrghariduse raames arstidele teadmisi toitumise ja loodusravi vallas. Erinevate ametkondade ja liitude spetsialistid kuulutavad meedias, et toidulisandid on kurjad ning et tavaline keskmine inimene saab tavatoidust kõik eluks vajaliku kätte. Haigused ja terviseprobleemid tekivad lihtsalt sünteetiliste ravimite puudusest. Samas, kui käia ringi haiglate ja polikliinikute koridorides ja palatites, siis on näha et meditsiinipersonal näeb välja kehva tervisega. Meditsiinitöötajad on statistiliselt suremuselt teisel kohal läänemaades. Pilt ei klapi.

Fakt on see, et paljude krooniliste haiguste põhjus on toksilisus. Meie kehasse satub toksiine õhust, veest, toidust, kosmeetikatoodetest, ravimitest ja vaktsiinidest. Regulaarne keha puhastamine on tänapäeval linnas elades vältimatu. Teine suur haiguste põhjus on toitainete puudus. Vajame iga päev kümneid erinevaid mineraale, vitamiine, ensüüme, aminohappeid jne., mida poetoidus ei ole. Kuidas saab poemaasikas olla rauda, kui seda mineraali mulda ei panda (enamasti kasutatakse väetist, mis sisaldab vaid lämmastikku, fosforit ja kaaliumit)? Kuidas saab laps olla terve, kui ta tarbib lastele mõeldud maiustusi, mis on kemikaalide ja suhkru kokteilid? Kummalisel kombel on see seaduslik. Sellega on selge, et ametkonnad ei seisa laste tervise eest.

 

Üksikisa K.

 

Pilt: correctiv.orgKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt