Vaata eesti keeles skandaalset vaktsineerimise dokfilmi “Vaxxed”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. oktoober 2017 kell 13:44vaxxed-1200x627-facebook-linkNüüd on kõigil soovijail võimalik eestikeelsete subtiitritega vaadata 2016. aasta üht skandaalsemat dokumentaalfilmi “Vaxxed: From Cover-Up to Catastrophe” (Vaktsineeritud: varjamisest katastroofini), mis tõi vaktsiinid, teadustööde salastamise ja farmaatsiatööstuse pettuse taas laiema avalikkuse ette. Filmi režissöör on Andrew Wakefield – teadlane, kelle karjäär ja maine põhjalikult kannatada sai, kui mees viitas leetrite-mumpsi-punetiste kolmikvaktsiini ja autismi seosele. Produtsent Del Bigtree kinnitab, et eelkõige on selle filmi näol tegemist farmaatsiatööstuse pettuse avalikustamisega. Meditsiinikogukond reageeris filmile terava kriitikaga, välistades idee, et vaktsineerimise turvalisuse osas on vajalik diskussioon.

 

 

Filmi “Vaxxed” produtsent: “Ajakirjanikuna mõistsin, et see on lugu, mida pean rääkima”

Uudistekanal ABC News tegi filmi produtsendi Del Bigtreega intervjuu, millest näidati avalikes uudistes vaid ühte viie sekundi pikkust kaadrit, ignoreerides produtsendi põhjalikku selgitust selle kohta, miks ta otsustas selle vastuolulise filmi tegemise kasuks, hoolimata sellest, et tegemist on potentsiaalse karjäärialase enesetapuga.

Bigtree oli aastaid populaarse meditsiinialase telesaate “The Doctors” produtsent. Ta on käsitlenud paljusid tundlikke teemasid nagu pestitsiidid, GMO-d ja keskkonnasaaste mõju inimese tervisele. Vaktsineerimise teemani viis teda see, kui ta hakkas lähemalt uurima CDC (Centers for Disease Control and Prevention, e.k Haiguste Kontrolli ja Ennetuse Keskus) vilepuhuja arst William Thompsoni infot kolmikvaktsiini kohta tehtud teadustöö tulemuste varjamisest. Thompsoni sõnul oli CDC teadlik vaktsiini ja autismi seosest, kuid jättis selle info enda teada. Bigtree sõnab intervjuus, et vilepuhuja väljastatud info oli järgmine: “See on kõige veenvam tõendusmaterjal pettuse kohta, mida ma kunagi oma elus näinud olen. Mõistsin sel hetkel, et vaatan otsa tõenäoliselt kõige olulisemale loole oma elu jooksul. Ajakirjanikuna mõistsin, et see on lugu, mida pean rääkima.”

 

Vaktsineerimise turvalisuse kohta napib usaldusväärset teadustööd

Teema uurimine viis Bigtree kokku Wakefieldiga, kelle kohta ta sõnab: “Maailm kaotas ühe suurima meie aja teadlase, kui Andy Wakefield meilt võeti. See on mees, kes tegi uuringuid, mis oleks viinud turvalisemate vaktsiinideni ja paremate viisideni, kuidas meie laste tervise eest hoolitseda. See aga oleks kahjuks vaktsiinitööstusele palju raha maksma läinud ja nad hoolisid palju enam oma tööstusest ja rahast kui laste tervisest.” Bigtree lisab, et Wakefieldi diskrediteerimise tagamaade kohta võiks kirjutada raamatu või teha uue dokumentaalfilmi. Õppides Wakefieldi tundma ja teades tema karjääri hävitamise tagamaid, kinnitab Bigtree, et tunneb uhkust võimaluse üle sellise mehega koostööd teha.

Bigtree rõhutab, et filmi eesmärgiks oli teavitustöö, et vaktsiine tuleb muuta turvalisemaks ja nende kohta tuleb teha rohkem sõltumatuid uuringuid. Avalikkusele esitatud uuringutes on palju pettust, mida tuleks palju enam uurida. Bigtree väljendab üllatust, et kõik maailma uudistekanalid ei ole niivõrd suure ja olulise teema peale tormi jooksnud, nagu seda on CDC pettuse avalikustamine. Vaktsiinide turvalisuse uuringud ei ole tehtud sama ranget protokolli järgides nagu teiste ravimite puhul. Ometi süstitakse neid otse imikutele verre. Bigtree ütleb, et sarnaselt paljude teistega oli ka tema veendunud, et vaktsineerimise ja autismi seos on teaduslikult ümber lükatud. Uus info CDC teadlaselt, kes selleteemalise uuringuga isiklikult seotud oli, veenis teda aga selles, et avalikkusele ei räägita tõtt. Filmis “Vaxxed“ on välja toodud selle pettuse tõendusmaterjal. CDC manipuleerib teadustööde tulemustega vastavalt sellele, kuidas sobib farmaatsiatööstusele, selle asemel, et kaitsta laste tervist.

 

Allikad: Teadlik Valik Vimeo, TelegramYoutubeJon Rappoporti kodulehtBBCNatural News

Foto: vaxxedthemovie.com

 

Toimetasid Katrin Suik ja Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt