Ajatu: Mineviku vari: ravimifirma Bayer levitas HIV-i

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. veebruar 2017 kell 10:53Üks näide sellest, kuidas raha võim on nii suur, et isegi tuhandetele süütutele tekitatud kahju eest ei võeta vastutusele. Seekordne “Ajatu” ilmus esimest korda oktoobris 2013.

Farmaatsiatööstuses ei ole uudiseks see, et kasumi nimel ollakse kõigeks valmis. Suurkompanii Bayer AG müüs 1980-ndatel teadlikult HI-viirusega saastunud hemofiiliaravimeid Aasia ja Ladina-Ameerika turule, kuna nende müümine USA turul keelati ära.

 

1984. aastal sai Bayer teada, et mitu partiid nende toodetud hemofiiliaravimit nimega Factor 8 sisaldasid HIV-d. Olukorrale saadi jälile tänu sellele, et hemofiiliaga laste hulgas oli HIV-puhang ning selle põhjust otsides jõuti Bayeri toodetud ravimini.

Toidu- ja ravimiohutuse amet (FDA) keelas saastunud toodangu müümise USA turul, kuid ei keelanud selle müümist teistele turgudele. Bayeril oli suur laovaru ravimit ning ettevõte ei olnud huvitatud kahjumist, mida selle hävitamine kaasa oleks toonud.

Väljaande New York Times kätte jõudnud dokumentide põhjal müüdi rohkem kui aasta vältel üle 4 miljoni dollari väärtuses ehk üle 100 000 doosi ohtikku ravimit Argentinasse, Indoneesiasse, Jaapanisse, Malaisiasse ja Singapuri, samal ajal kui USA turule müüdi uuemat ja turvalisemat toodangut.

AIDS-i epideemia algusaastatel valmistati Factor 8 ravimit vereplasmast, mida ei oldud HIV suhtes testitud, kuna asjakohast testi ei olnud veel välja töötatu

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt