Carmen Pritson: Kuidas saab mõnes inimeses niiiii palju kurjust olla?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. detsember 2021 kell 13:47Jagame Carmen Pritsoni Facebooki seinal olevat kirja, sest koroonaaeg on pinnale toonud teistsuguste vaadetega inimeste vaenamise ja mõnitamise taudi, mis levib nagu epideemia. “Oled sa õpetaja, arst või ehitaja – enne enda pühakuks ristimist tuleb õppida selgeks lihtne inimeseks olemine. Tuleb selgeks õppida elementaarne viisakas käitumine teiste inimeste suhtes,” kirjutab Carmen.

 

Veidi kummaline aga vajalik pöördumine Sinu poole.

Ma vahest ikka imestan, et kuidas saab mõnes inimeses niiiii palju kurjust olla. Kuidas on see võimalik, et paljude nn valeinfot jagavate inimeste Facebooki kontod suletakse, aga selliste mõrvarlike sõnavõttudega inimeste kontosid ja gruppe ei suleta?

A la “Meie oleme targad ja teised on kõik Uhuuud”grupid. Millegipärast mulle tundub, et need inimesed ei saagi aru, et vajavad abi. Mõtlen, et millised vanemad on need inimesed enda lastele? Lastelastele? Pealtnäha soliidsed inimesed, aga milline sõnavara. Uskumatu. Jokkerid on kogunenud ühte gruppi ja kõik vaatavad peeglisse, naerdes iseenda üle.

Kallis sõber. Need inimesed, kes alandavad teisi inimesi, on ise ohvrid. Nendesse tulebki suhtuda kaastundega.

Kurb, kui soliidsest mehest saab kiuslik poisike-MATS.

Kui vanaemast saab tige vanamutt. Kui erudeeritud naisest saab vihane bitch. See haigus paneb meid kõiki aru saama, kes me tegelikult oleme.

Eile ja täna olen tegelenud lihtsalt mürgiste inimeste blokkimisega. Imestama paneb endiselt see, et tegemist on KÕRGELT HARITUD indiviididega.

Jõudu sulle Ulvi, kes sa oled Eestis Inimõiguste saadik ja sa mõnitad avalikult ja jõhkralt vähemust. Well done.

Tubli tüdruk, Anni, kes sa oled loonud grupi Valguse v…, see on üle pika aja minule üks rämedamaid avastusi inimeste suhtumises teistesse. Tore muidugi teada, et ka sina tegeled heategevusega ja loodad HEADE inimeste annetustele. Panen homme annetuse teele.

Eilne vestlus ühe nn suure Jussiga pani mind muidugi aru saama, et ega see, et sul on kaks jalga ja kaks kätt, ei tee sinust veel inimest. Õpetaja Jussi sõnad mulle: “Sinusugune sitt ujub apsoluutselt igasuguse katku ajal pinnale….pla pla pla (palju mürki)… sellisele sõnavõtule plaksutavad muidugi pealtnäha (ka avalikkuses tuntud) erudeeritud, soliidsed inimesed kaasa. Plaksutatakse ja materdatakse.

Mida mina nüüd sellise infoga peale hakkan? Imestan.

Ühest olulisest asjast olen tänu sellele jamale aru saanud. Haridus ei riku matsi. Haridus ei ole privileeg – see on võimalus kohaneda, aga kui sa ei ole võimeline kohanema, siis paraku loomast ikka inimest ei saa.

Oled sa õpetaja, arst või ehitaja – enne enda pühakuks ristimist tuleb õppida selgeks lihtne inimeseks olemine. Tuleb selgeks õppida elementaarne viisakas käitumine teiste inimeste suhtes.

Kui sina kuulud mõnda sellisesse gruppi, kus sa vaatad lihtsalt kasvõi vaikides pealt teiste inimeste alandamist, mõnitamist, naeruvääristamist, siis palun kustuta mind enda sõprade nimekirjast. Ma ei ole sinu sõber ega ka tuttav. Meid ei seo miski. Need inimesed kuuluvad teise maailma, kus on populaarne tappa sõnadega. Lähme mõlemad oma teed.

Sulle, sõber, kes sa aitad luua kergust ja selgust. Aitäh sulle, SÕBER. Mul on hea meel, kui sa oled jäänud siin mind vahest kuulama ja see on sind kuidagi kõnetanud. Ehk isegi jõudu andnud. Ma olen tänulik, et meie teed on ristunud ja me saame koos sinuga maailma ja ennekõike iseennast rohkem austada ja armastada.

 

Alati Sinuga Carmen. Lihtsalt Carmen

 

Allikas: Carmen Pritsoni Facebooki konto

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt