Koroona pandeemia – kas teekond hukatusse või suur ärkamisaeg?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. aprill 2020 kell 12:41Pilt: Rivo Kingi

“Milline imeline aeg et elada! Te võite ehk arvata, et ma olen aru kaotanud, kuna näen ülemaailmset pandeemiat kui imelist ajahetke, kuid püsige minuga. Püüan teile selgitada, mis on praeguse maailmaolukorra head küljed. Ma tean, et kogu selle kaose ja hullumeelsuse sees võib olla raske näha midagi positiivset, kuid selle kriisi tõttu näeme me inimkonna suurt ärkamist. Kogu maailm on pausile pandud ja meie ees on tühi leht, tegemaks targemaid otsuseid, et luua parem ja jätkusuutlikum ühiskond, mis teeniks inimeste ja meie planeedi parimaid huve. Selleks, et see juhtuda saaks, peame avama silmad tegema tööd iseendaga, tõusma püsti ja ühinema kui üks kollektiivne maailmapere. Üks on kindel – maailm ei saa olema enam kunagi sama, mis ta oli enne kriisi. Suured muutused on tulemas. Meie teha on see, kas need muutused tulevad meie kasuks või kahjuks,” kirjutab multimeedia kunstnik Rivo Kingi.

 

Esiteks, asjad ei ole sugugi nii nagu meedia neid kajastab. 

Ma näen seda pigem poliitilise kui meditsiinilise kriisina. Kogu meie elu on olnud üks ilus vale, milles meist enamik ei ole osanud isegi mitte kahelda. Selline on massimeedia jõud. Eliidi korruptsiooni ja kurjust paljastatakse rohkem kui kunagi varem ja paljud lood, mida varem vandenõuteooriateks peeti, on nüüdseks tõestatud kui meie haige ühiskonna kole tõde.

Kui olete teinud natukenegi uurimustööd, peaksite teadma, et maailmas on tegelikult palju hullemaid haigusi, probleeme ja surmajuhtumeid kui Covid-19. Kogu see teave on olnud meie eest siiani nii hästi varjatud. Kuid mitte enam. Üha rohkem inimesi on ärkamas ja aru saamas, mis maailmas tegelikult toimub. Üheskoos oma jõud ühendades on meil lootust oma vabadus tagasi võtta. Soovitan tungivalt kahtluse alla seada kõik, mida massimeedias räägitakse, kuna selle peamine eesmärk on hoida meid madalas vibratsioonis ja väga piiratud teadvuseseisundis, mis muudab meid kergesti kontrollitavaks.

Kõige olulisem on jääda rahulikuks ja proovida mitte hirmul olla. Kõik saab korda! Hirm vaid nõrgestab immuunsussüsteemi ja muudab meid haiguste suhtes vastuvõtlikumaks. Hoolitseme enda eest ja hoiame positiivset meeleseisundit!

 

Meil palutakse püsida oma kodudes ja see on paljudele kindlasti ebameeldiv, kuid kunagi varem pole olnud paremat aega oma elu ümberhindamiseks.

Kuna Maa vibratsioon on tõusmas, mõjutab see ühiselt meid kõiki. Asjad reorganiseeruvad meie sees. Vabaneme kõigest, mida enam ei vaja, tekitades ruumi uutele ja parematele ideedele. Saame tegeleda küsimuste ja probleemidega, mida oleme siiani vältinud ja edasi lükanud.

See karantiin näitab meile, mis elus tegelikult tähtis on. Ilmselt oled nüüdseks aru saanud, et see pole su sotsiaalne staatus, su töö, rahasumma pangakontol, ega ükski materiaalne vara. Kõik need asjad on ajutised ning nendesse klammerdumine toob vaid kannatusi. Ainult su ego püüab sind veenda, et see on tõeline õnne võti, kuid tegelikult vajad sa neid asju vaid selleks, et tunda ennast väärtuslikuna.

Meie ego vajab mugavust ja turvatunnet. Teisalt tahame me kõik olla vabad. Kuid turvalisuse ja vabaduse vahel on suur vastuolu. Me ei saa olla korraga nii turvalised kui ka vabad. Aga miks? Sest elu on pidevas muutumises. Siin tuleb langetada otsus, kas lepid rutiinse ja üksluise eluga, kus sul on turvatunne, kuid kus sa ei arene, või ületad oma hirmud ja astud oma mugavustsoonist välja teadmatusse ja võtad vastu kõik kogemused ja õpetused, mida elu su jalge ette laotab.

Julgen omast kogemusest öelda, et tõeline õnn ja elu algab siis kui oled suutnud oma hirmud ületada. Turvatunne on niikuinii vaid illusioon – nagu kaardimaja mis väiksemagi tuuleiili puhul kokku variseb. Miski siin ilmas ei ole permanentne. Kõik on pidevas muutumises. Kui palju iganes me tahaksime oma elu planeerida ja teada, mis tulevik toob, ei ole see reaalselt kuidagi võimalik. Elu lihtsalt rullub meie ees lahti oma salapärastel viisidel ja parim, mida me teha saame, on elu usaldada ja sellele täielikult alistuda. Või vastasel juhul kannatada. Valik on sinu.

 

Kõige olulisem on hea tervis, sest ilma selleta pole niikuinii elu elamist väärt.

Õnnelikuks teevad meid just elu nähtamatud aarded ja loodud mälestused. Need on lähedastega koos veedetud aeg, pingutused, mida teeme enese arendamiseks, et hiljem nautida oma töö viljasid. Just praegu on võimalus luua ühendus oma kõrgema Minaga ja programmeerida ümber kõik see, mida vajalikuks pead. Hea võimalus loobuda kõigest, mis ei teeni ei sinu ega ühiskonna parimaid huve. See on aeg hakata ennast rohkem armastama. Vaadata üle kõik hingeosad, mille oled nii kauaks unarusse jätnud. See on ideaalne aeg teha asju, mida oled kaua teha tahtnud, kuid mille jaoks pole siiani aega leidnud. Mõtle läbi, mis on su jaoks tegelikult oluline, ja ühendu oma sügavama tõega, et teada saada, kes on see tõeline Mina su liha ja luude all. Sa pole lihtsalt inimene – sa oled midagi palju enamat.

Kui heidad pilgu peeglisse ja sulle ei meeldi see, mida sa näed, siis sa ei saa muuta peeglis olevat peegeldust, vaid saad muuta vaid iseennast ja seejärel muutub peegelpilt peeglis. Sama on meie reaalsusega – see peegeldab alati seda, kuidas sa ennast näed ja mida enda jaoks tõeks pead. Kõik elus peegeldab sinu erinevaid aspekte – mõned küljed millest sa oled teadlik, ja mõned mis on alateadlikud, aga see kõik on sina, mitte keegi teine. Iga kord, kui sa kellegi üle kohut mõistad, hindad sa tegelikult iseennast. Inimene on võimeline tajuma vaid seda, mis on temas eneses olemas või millest ta puudust tunneb. Olgem tänulikud sellele mitmekesisusele mis maailmas on – sellest on palju õppida ja see ongi see mis elu nii huvitavaks teeb. Kui me kõik oleksime täpselt ühesugused, muutuks elu siin üsna igavaks.

 

Universumis pole kokkusattumusi.

Kõik on omavahel ühendatud ja intelligentselt orkestreeritud. Maailm on pidevas loomise ja hävimise voos. See on üks lõpmatu tsükkel. Kaos, surm ja häving pole mitte lõpp, vaid uus algus – nagu rööviku metamorfoos liblikaks. Me ei saa kunagi kriiside tõttu taandareneda. Rasked ajad saavad meid ainult targemaks ja tugevamaks muuta. Miski siin elus ei ole stabiilne, sest stabiilsus on vastuolus universumi seadustega. Muutus on ainus konstant. Kui hakkame omaks võtma kaost ja muutusi kui eluprotsessi olulisi osasid, mis meid inimestena kasvatavad, saame end vabastada kannatustest ja tunda, mis on tõeline õnn.

Enamik meist usub, et maailm, milles me elame, on meist väljaspool eksisteeriv materiaalne konstrukt ja meie inimestena oleme vaid pisikesed eraldiseisvad osalejad selles kompoti sees. On aeg mõista, et see on üks suurim väärarvamus, millesse meid uskuma on pandud. Tegelikult on kõik hoopis vastupidi. Universum on mentaalne konstruktsioon – see ilmneb meie ühisteadvusest, mis on ainus, mis on tegelikult reaalne. Ning see ei ole tegelikult isegi mitte asi, vaid matemaatiline informatsiooni vaheliste suhete kogum.

Me loome kollektiivselt oma reaalsust. Oleme kõik tulnud siia planeedile õppima tingimusteta armastama ja läbi selle tõstma oma teadvuse kvaliteeti. Kui areneme inimesena, muutub vastavalt ka reaalsus, mida me näeme ja tajume. Meie aja üks tähtsamaid teadlasi Nikola Tesla ütles järgmist: ‘’Kui soovite mõista universumi saladusi mõelge energiale, sagedusele ja vibratsioonile’’ – see on see, mis te tegelikult olete.

Vaatasin hiljuti ühte oma lemmikfilmi „Matrix” ja iga kord seda vaadates leian uusi vaatenurki, mis mind mõtlema panevad. Üks konkreetne stseen, mis mind seekord tõeliselt läbi raputas eriti praeguse maailmakorra kontekstis oli see, kus agent Smith Morpheuse kinni püüdis ja ütles talle järgmised sõnad:

‘’Kui proovisin teie inimrassi klassifitseerida siis mõistsin, et te pole tegelikult imetajad. Igal imetajal sellel planeedil kujuneb instinktiivselt ümbritseva keskkonnaga loomulik tasakaal, kuid teil inimestel mitte. Te asustate mingi piirkonna ning paljunete ja paljunete, kuniks iga loodusvara on ära kasutatud ja ainus viis ellu jääda on levida uutele aladele. Sellel planeedil on veel üks organism, mis järgib samat mustrit. Kas sa tead, mis see on? Viirus. ”

Mõtle natuke selle üle…

 

Eraldatuse illusioon – kõigi maailma probleemide allikas.

Inimestena peame ennast kõige targemaks, tugevamaks ja kõrgeimaks eluvormiks siin planeedil. Vaadake kõiki neid asju, mille oleme viimase sajandi jooksul leiutanud. Ükski teine ​​olend Maal pole võimeline midagi sellist looma, me olema ju nii erilised. Mingil põhjusel oleme võtnud oma eneseuhkust nii tõsiselt, et oleme loonud enesest fiktiivse identiteedi, kelleks me ennast peame – mina olen mina ja sina oled sina ja mina olen parem kui sina ja me kõik oleme eraldi indiviidid. See on darvinistlik mentaliteet – tugevaimate ellujäämine, mis eristab meid ülejäänud maailmast. Kui on keegi, kes on teistest parem ja võimsam, tähendab see, et teised seda pole. Kui on keegi, kes soovib teiste üle valitseda, tähendab see, et teised peavad seetõttu kannatama. See on see, milleks peetakse sõdu ja milleks valitseb maailmas ebavõrdsus. See moonutatud mentaliteet peab surema. See ei ole jätusuutlik mudel inimkonna arenguks.

Tervendamist ei vaja mitte meie planeet, vaid meie ise. Me seisame silmitsi selle ülemaailmse pandeemiaga, sest inimkond on oma kursilt kõrvale kaldunud ning muutunud nõrgaks ja haavatavaks. Ahnus, iha ja hirmudest tulenevad teod hävitavad maailma. Mõttetu, liigne tarbimine teiste elusolendite ja Maa piiratud ressursside pealt on viinud meid punkti, kus me oleme sunnitud muutusi tegema.

Kui kaua oleme me rääkinud, et peame muutma oma suhtumist ja käitumist ning viisi, kuidas me end maailma suhtes näeme? Aastakümneid. Kuid tänaseni oleme ignoreerinud kõiki märke ja jätkanud oma hävitavat rada. Kuna me pole olnud suutelised oma paska kokku korjama ja muutusi looma, oleme nüüd sunnitud muutuma viirusliku pandeemia poolt, mis näitab meile täpselt seda, mida me inimestena siin planeedil korraldanud oleme. Õppigem sellest enne, kui on liiga hilja.

 

Arvad sa endiselt et see on koroonaviirus, mis maailmas kaost tekitab?

Mina igaljuhul sügavalt kahtlen selles. Praegusel kriisiolukorral on meie jaoks väga oluline sõnum. See viirus peegeldab meile inimkonna kollektiivset teadvuseseisundit. Ma arvan, et agent Smith selgitas seda väga hästi. See on inimkonna karma. Mida me välja andsime, on see, mis meile nüüd tagasi tuleb. Kõik, mida teeme, teeme me vaid iseendale. Pole olemas teisi – vaid sinu iseenda erinevad aspektid. Ja ma ei pea silmas ainult inimesi, vaid ka loomi ja planeeti ennast – see kõik oled sina. Andy Goldsworthy on öelnud need targad sõnad: “Unustame sageli, et ME OLEME LOODUS. Loodus pole miski meist eraldiseisvat. Nii et kui ütleme, et oleme kaotanud ühenduse loodusega, oleme kaotanud ühenduse iseendaga.”

Kujutage ette, kui teie keha rakud hakkaksid omavahel konkureerima, eraldudes üksikuteks üksusteks, kes võitlevad oma territooriumi ja võimu üle. Mis sa arvad mis su kehaga juhtub? Sa jääksid haigeks ja sureksid. Selle asemel töötavad su keha rakud lokaalsetes kogukondades ehk organites koos ühise eesmärgi nimel, et sa saaksid elada tervislikku ja täisväärtuslikku elu. Meie enda rakkudelt on meil nii palju õppida. Nagu meie keha rakud, oleme ka meie inimesed ja kõik muud elusorganismid Maa rakud. Oleme loodusest lahutamatud. Kui me võitleme, sõdime ja tahame teistest paremad olla, hävitame me kõik ja varem või hiljem on see meie eksistentsi lõpp sellel planeedil.

”Rasked ajad teevad meid tugevaks. Tugevad inimesed loovad häid aegu. Head ajad
teevad meid nõrgaks. Ja nõrgad inimesed loovad raskeid aegu.” – G. Michael Hopf

 

On aeg tulla kokku ja ühineda kui üks maailmapere ning hoolitseda teineteise eest.

Selle asemel, et mõelda, mida ma isiklikult sellest saan, hakkame mõtlema, kuidas minu tegevused kollektiivile kasuks tulevad ja teiste elu paremaks muudavad. Mida rohkem väärtust saame me maailmale pakkuda, seda paremaks muutub elu nii sinu enda, kui teiste jaoks. See on nagu liblikaefekt, kus üks väike muudatus võib põhjustada sündmuste ahelreaktsiooni, mis lõpuks jõuab tagasi sinu juurde palju suuremas mastaabis. Seega pöörakem tähelepanu sellele, et sa oleksid alati aus ja su teod oleks heatahtlikud. Ükskõik, mida sa teed, tee seda kire ja armastusega. Kui peaksid tundma kellegi suhtes viha, kuna nad on sulle kunagi haiget teinud siis mõista, et tõenäoliselt ei teinud nad seda sihilikult. Nad polnud lihtsalt teadlikud sinu haavatavusest. Kõiges on oma õppetund – võta see vastu ja andesta ning liigu edasi, sest ainukene, keda sa vastasel juhul mürgitad oled sina ise.

Ole tänulik iga hommiku eest, mil saad oma silmad avada. Tänulikkus on suurim armastuse vorm ja see võib tõesti su ellu palju õndsust tuua. Ära sobra minevikus ega kahetse tehtud otsuseid. Sa ei saa niikuinii enam midagi muuta. Tulevik samas on vaid illusioon sinu peas. Lase ka sellest lahti. Ole siin, praeguses hetkes – see on ainus mis on reaalselt sinu kontrolli all. Ja lõpetuseks, ära võta elu liiga tõsiselt. Naudi seda nii palju kui võimalik, sest see on kõigest mäng ja mängud peaksid olema lõbusad.

Ma olen sina,
sa oled mina,
me oleme loodus,
puud ja mered.

 

Rivo Kingi
www.rivokingi.com

 

Pilt: Rivo KingiKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt