Kas PCR-testimisega kogutakse inimeste DNA-d?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. veebruar 2022 kell 19:28Viimastel nädalatel on pakkunud kõneainet lamemaalaste paari aasta tagune vandenõuteooria, mille kohaselt käib ülemaailmse laustestimise käigus rahva DNA-andmete kogumine. Iga vähegi mõtlev inimene on ammu aru saanud, et testimisel ja tervisel pole mitte mingit seost ning selle plaandeemia varjus toimub midagi sootuks muud. Nüüd on aga ka peavoolumeedia saanud haisu ninna laustestimise võimalikust tegelikust tagamaast, mil Venemaad külastanud Prantsusmaa president Emmanuel Macron keeldus enne Putiniga kohtumist PCR-testi tegemast, öeldes, et nii võib Venemaa saada enda kätte tema DNA. Kartusest, et tema DNA võib sattuda “vaenlase” kätte, on rääkinud ka Saksamaa kantsler Olaf Scholz.

 

Kui testimise käigus sekveneeritud genoomi võidakse hiljem kasutada ebaausatel eesmärkidel, siis on see oht mitte ainult Scholzi ja Macroni jaoks, vaid igale ilmakodanikule, kes on pidanud korra või korduvalt läbima neid ülemaailmselt enam-vähem kohustuslikke teste. Mis siis tegelikult kõigi nende salvestatud privaatsete andmetega juhtub?

Sihipäraseid geenimassi teste on süljeproovide kaudu näiteks kurjategijatelt kogutud juba aastaid, kuid alles nüüd hakkab koitma, mil määral on tänu “pandeemiale” esimest korda ajaloos kättesaadavaks tehtud inimgenoomi täielik salvestamine – ja mitte ühte tüüpi sekveneerimine, vaid miljardidite indiviidide DNA andmed.

Mis siis tegelikult juhtub meie DNA-ga? Lõppude lõpuks, kes saab garanteerida, et sellega ei tehta ka äri ja et see ei jõua asjast huvitatud ettevõtete, idufirmade, uurimislaborite või turvainstituutideni, kes kasutavad seda tulevikutehnoloogiate arendamiseks või meie nõrkade kohtade täpseks väljaselgitamiseks? Veelgi enam, kas tavakodanikud võivad ka keelduda testimisest, kui nad kardavad, et nende DNA-d võidakse “kuritarvitada”?

Ja kui rääkida asjadest päris ausalt, siis me nägime koroonaga, kuidas kõik valitsused pandi hetkega ühe pilli järgi tantsima, mis tähendab, et lõpuks juhitakse neid kõiki ühest ja samast kohast. Seega lähevad ka need DNA-proovid nende samade isikute kätte, kes koroonapettuse korraldasid.

 

Hando Tõnumaa

 

Foto: Shutterstock

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt