Veel kord PCR-testidest. Kas neid tulemusi saab kasutada põhjapanevate otsuste tegemiseks?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. jaanuar 2022 kell 16:43Nii koroonaviiruse kajastus meedias kui ka poliitikute tegevus viiruse ohjamisel põhineb üha selgemalt teadmatusel, vananenud infol või suisa valedel. Kõik keerleb ikka veel ümber kalkulatsioonidel põhineva Drosteni PCR-testi, mis töötati välja SARS-CoV-2 tuvastamiseks. On alust arvata, et selle testi loomisel, kontrollimisel, kasutamisel kui ka turustamisel on jagatud väära infot. Nagu räägivad arstid ja teadlased üle maailma, ka Eestis, ei pruugi PCR-testi põhjal kindlaks tehtud “juhtumite arv” midagi põhjapanevat tähendada. Saksa väljaande Naturstoff Medizin edasine analüüs ainult kinnitab seda kahtlust. Avaldame artikli täiskujul.

 

Kokkuvõtlik ülevaade

1. Põhimõtteliselt kordistatakse PCR-testis uuritavat DNA fragmenti paljude tsüklite jooksul. Arutelu selle protseduuri ümber ei vaibu “tänu” COVID-19 viirusele. Nii nagu võib PCR-testimismeetodi mõttekuse üle arutada, siis paneb mõtlema ka asjaolu, et testimiste arvule pole ülempiiri seatud…

2. PCR-testid on ülitundlikud ja reageerivad seega juba väga väikesele geneetilise materjali kogusele ning ei pruugi veel nakatumist tähendada. Seega positiivne testi tulemus ei näita veel, et ollakse nakatunud, haigestunud või nakkusohtlik.

3. PCR-testid on tavaliselt vähemalt kaheosalised, esimene osa (viiruse tuvastamine) ja teine osa (viiruse kinnitamine). Kahjuks lubavad Maailma Terviseorganisatsiooni ja Robert Kochi instituudi eeskirjad ja soovitused seda, et piisab, kui testi üks osa on positiivne ja seda eriti piirkondades, kus arvatakse SARS-CoV-2 laialt levinud olevat.

Kuidas toimib PCR-test?

Põhimõtteliselt kordistatakse PCR-testis uuritavat DNA fragmenti paljude tsüklite jooksul. Arutelu selle protseduuri ümber ei vaibu COVID-19 viiruse tõttu. Nii nagu võib PCR-testimismeetodi mõttekuse üle arutada, siis paneb mõtlema ka asjaolu, et testimiste arvule pole ülempiiri seatud…

Käimasolevas arutelus kajastub vaidlus selle ümber, kellele jääb ainuõigus testi tulemuste tõl

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt