Klimatoloog Ain Kallis ei usu keemiapritsimise olemasolu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. juuni 2013 kell 17:32chemtrails2

Foto: portland.indymedia.org

12. juuni hommikul eetris olnud ETV saates “Terevisioon” intervjueeriti klimatoloog Ain Kallist, kes internetikommentaatorite sõnul tunnistas, et aerosoolprogrammid tõepoolest eksisteerivad. Telegram helistas selguse saamiseks Ain Kallisele endale, kelle sõnul oli tema telefoniintervjuu lihtsalt naljakalt kokku lõigatud ja mingisugust mürkide pritsimist õhku tema ei poolda ja ei usu.

 

Kõnealust saatelõiku saad vaadata siit:

Alustuseks küsis saatejuht Urmas Vaino klimatoloogilt, kas vastab tõele, et UV-kiirguse tase kogu aeg vaikselt kasvab. Kallis vastas, et see peab paika, sellepärast, et madalate pilvede hulk, mis päikesekiirgust vähendavad, on vähenenud. Lisaks on viimastel aastakümnetel tunduvalt suurenenud atmosfääri läbipaistvus ja just läbipaistvus ning pilvede ja aerosoolide hulk atmosfääris on põhilised asjad, mis vähendavad ultravioletkiirgust ja kaitsevad meid.

Viimase lause peale tekkis sotsiaalvõrgustikes arutelu, kas Ain Kallis toetab aerosoolide hulga suurendamist õhus või pooldab isegi geoinsenerlust? Helistasime Kallisele, kes kommenteeris, et on ka ise pärast Terevisioonis esinemist selliseid asju enda kohta kuulnud, kuid tema sõnul oli Terevisioonile intervjuud andes telefoniühendus katkendlik ja seetõttu jäi kokku lõigatud jutt poolikuks.

Kallise sõnul ütles ta Terevisioonile, et paljud inimesed arvavad, et pilvede hulk ja aerosoolide hulk aitaks kaitsta UV-kiirguse eest. “Rääkisin isegi sellisest naljakast juhtumist, kuidas Venemaal räägitakse, et võiks auto väljalasketoru all päevitada, nii pidavat olema kõige turvalisem,” naeris Kallis. Klimatoloogi arvates on kõige parem siiski puhas õhk.

Küsimuse peale, kas ta on midagi kuulnud nn keemiapritsimitest ja keemiapilvedest, vastas Kallis, et kuulis sellest esimest korda “Pealtnägijast”. “Ma ei taha küll kellegi kohta, kes selliseid asju usub, midagi pahasti öelda, aga ma ei taha küll uskuda, et keegi pahatahtlikult mürgitaks maailma rahvastikku, et rahvaarvu vähendada. Minu jaoks on sellised väited natukene põhjendamatud,” ütles Kallis Telegramile.

 

Allikad: ETV arhiiv

Vaata ka Kallise mainitud lõiku: Pealtnägija (algab 30.50)

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt